ارتش سوریه 16 روستای دیگر را در استان ادلب آزاد کرد

شناسهٔ خبر: MTA1NDMy -
ارتش سوریه در ادامه پیشروی های خود در 24 ساعت گذشته در حومه جنوبی استان 'ادلب'، با شکست گروه تروریستی 'جبهه النصره'، بر 16 روستای دیگر مسلط شد.

به گزارش پیک نکا، منابع میدانی چهارشنبه شب اعلام کردند که ارتش سوریه با پشتیبانی گروه های دفاع مردمی، کنترل 16روستای سروج، عادلیه، کفریا، رویده، استیطلات، تل عوجه، رسم حمیدیه، حردانه، الخریبه، کراتین الصغیر، کراتین الکبیر، ربیعه، العادلیه، ام طماخ، رسم الخشوف و بیاعه صغیره را در 24 ساعت گذشته به دست گرفتند و خسارت و تلفات سنگینی به عناصر گروه تروریستی - تکفیری جبهه النصره وارد کردند.
یگان های ارتش سوریه در حدود سه ماه گذشته عملیاتی را در مناطق شمالی استان 'حماه' و جنوب استان 'ادلب' در مبارزه با گروه تروریستی جبهه النصره، آغاز کرده اند.
ارتش سوریه از 22 اکتبر (30 مهر) تاکنون 115 روستا و شهرک را در استان های حماه و ادلب از دست گروه های تروریستی آزاد کرده است.
ارتش سوریه، با آزاد سازی این روستاها و شکستن خطوط تروریست های تکفیری النصره به سه کیلومتری فرودگاه نظامی ابوالظهور در استان ادلب رسید.
انسجام عناصر گروه تروریستی 'جبهه النصره' در این میدان به هم ریخته و آنها چاره ای جزء فرار از دست ارتش سوریه راهی دیگری ندارند.
هم اینک جاده 'ابوالظهور' به 'معره النعمان' در استان ادلب در تیر رس ارتش سوریه و گروه های دفاع مردمی قرار گرفته و این امر سبب شده تا مسیر کمک رسانی تروریست ها به این فرودگاه نظامی قطع شود.
پس از پیشروی سریع ارتش سوریه در شرق استان 'ادلب'، مسیر تدارکات تروریست های حاضر در فرودگاه ابوالظهور زیر آتش نظامیان سوری قرار گرفته است.
ارتش سوریه در هفت سال گذشته با گروه های مختلف تروریستی که از سوی آمریکا، عربستان، رژیم صهیونیستی و برخی دیگر از کشورهای منطقه حمایت می شوند، در حال جنگ است.

 

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه