ارتش سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد؛

تسلط ارتش سوریه و متحدانش بر دومین پایگاه نظامی در شمال سوریه

شناسهٔ خبر: MTA2NjY0 -
ارتش سوریه با صدور بیانیه ای ضمن تایید تسلط ارتش سوریه و متحدانش بر فرودگاه نظامی ابوالظهور به اهمیت راهبردی آن اشاره کرد.

به گزارش پیک نکا، ارتش سوریه با صدور بیانیه ای سیطره بر فرودگاه نظامی ابوالظهور در حومه ادلب و شمال غرب این کشور را تایید کرد.

در بیانیه ارتش سوریه آمده است: پس از عملیات های موفق و منحصر به فرد، واحدهای نیروهای مسلح ما با همکاری متحدانمان بر فرودگاه نظامی ابوالظهور در حومه جنوب شرقی ادلب مسلط شدند. واحدهای مهندسی در راستای خنثی سازی مین ها و مواد منفجره کارگذاشته شده از سوی تروریستها تلاش می کنند.

ارتش سوریه بیان کرد: فرودگاه ابوالظهور دومین پایگاه بزرگ نظامی در شمال سوریه به شمار می رود و از اهمیت به سزایی برخوردار است زیرا میان استانهای حلب، حماه و ادلب واقع شده است. اهمیت این دستاورد به آزادسازی ۳۰۰ شهرک و روستا در حومه حماه، ادلب و حلب و محاصره داعشی ها در منطقه واقع میان خناصر و ابوالظهور، السعن، و الحمره و تامین جاده اصلی میان حماه و حلب و جاده خناصر است. در عملیات نیروهای ارتش سوریه و متحدانش، نیروهای زبده گروههای تروریستی وابسته به جبهه النصره منهدم شد و ضربه مهلکی به تروریستها و حامیان منطقه ای و بین المللی آنها وارد شد.

شایان ذکر است که الاعلام الحربی وابسته به محور مقاومت روز گذشته از تسلط ارتش سوریه و متحدانش بر فرودگاه ابوالظهور خبر داده بود.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه