بیمه بیکاری حدود 16 هزار نفر در خراسان رضوی

شناسهٔ خبر: MTA2NzA0 -
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: براساس آمار 9 ماهه امسال 15 هزار و 949 نفر در استان مشمول بیمه بیکاری شده و از مزایای آن استفاده می کنند.

به گزارش پیک نکا،اسدالله جیوان،  افزود: کلیه مشمولان قانون کار و قانون تامین اجتماعی که بدون میل و اراده خود بیکار شده اند، در چهارچوب قانون و تفاهم نامه مشترک می توانند از مزایای بیمه بیکاری بهره ببرند.
وی بیان کرد: بر این اساس اگر واحدی تولیدی تعطیل و کارگران آن بیکار شوند در صورتی که مشمول قانون کار و برخوردار از دفترچه بیمه تامین اجتماعی باشند، می توانند زیر پوشش بیمه بیکاری قرار گیرند.
وی یکی از راهکارهای لازم برای رفع بیکاری را کارآفرینی دانست و گفت: براساس آمار اعلام شده توسط استانداری، 320 هزار بیکار در خراسان رضوی وجود دارند که کارآفرینی می تواند به اشتغال این بیکاران کمک کند.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: کارآفرینی هرگونه اقدام ارزشمند و خطرپذیری است که منجر به تولید یک محصول یا تولید یک کالا یا ثروت جدید شود.
جیوان افزود: گره گشایی از مشکلات کارآفرینی زنجیره ای سازمان ها و نهادها را تشکیل می دهد که هر حلقه از این زنجیره می تواند بخشی از معضلات بخش کارآفرینی را حل کند.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: باید سازمان های متولی برای حمایت از کارآفرینان به یک فهم مشترک و اتفاق نظر برسند و هر کدام در حوزه مسئولیتی خود با تسهیل امور شرایط را برای رشد و توسعه کارآفرینی فراهم سازند.
وی ادامه داد: تکلیف همه دستگاه های حامی و پیشران در حمایت از کارآفرینی این است که کمک کنند قوانین خوب با حمایت مجلس شورای اسلامی تدوین شود و دستورالعمل ها و آیین نامه هایی که شرایط دشواری را پیش روی کارآفرینان قرار می دهد حذف یا تعدیل شود.

ایرنا

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه