لاوروف: اگر داعش دوباره سر بلند کند، به ارتش سوریه کمک می‌کنیم

شناسهٔ خبر: MTA4NzEx -
وزیر خارجه روسیه گفت که اگر گروه تروریستی داعش بار دیگر در سوریه سر بلند کند، نیروهای روسی به ارتش سوریه کمک می‌کنند.

به گزارش پیک نکا، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت که نیروهای روسی باقیمانده در سوریه به دولت این کشور کمک می‌کند تا تلاش‌های داعش برای احیای خود را خنثی کند.

وی افزود: در صورتی که داعش تلاش کند مجددا در سوریه سر بلند کند، نیروهای باقی‌مانده روسی در پایگاه حمیمیم به ارتش سوریه برای خنثی کردن این تلاش‌ها کمک می‌کند.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه یازدهم دسامبر سال گذشته میلادی (20 آذر) پس از پیروزی نیروهای دولتی سوریه بر گروه‌های تروریستی، دستور خروج بخشی از نیروهای روسی را از سوریه صادر کرد.

رئیس‌جمهور روسیه پیش از این در ماه مارس سال 2016 میلادی، دستور خروج بخش زیادی از نیروهای این کشور از سوریه را صادر کرده بود. وی در آن زمان گفت که روسیه به تعهدات خود در خصوص تجهیز دولت سوریه به سلاح و مهمات و آموزش نظامیان این کشور پایبند خواهد بود.

عملیات نظامی نیروی هوای روسیه علیه گروه‌های تروریستی روز 30 سپتامبر سال 2015 میلادی (8 مهر 94) به درخواست بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه آغاز شد. هدف از این عملیات از بین بردن گروه تروریستی داعش و حمایت از نیروهای سوریه در مبارزه با گروه‌های تروریستی دیگر در مناطق مختلف این کشور بود.

 
 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه