استاندار:

مدیریت سیستمی تنها راهکار توسعه صنعت گردشگری مازندران است

شناسهٔ خبر: MTA5Mjg0 -
استاندار مازندران با بیان اینکه طرح جامع گردشگری با نگاه سیستمی تنها راهکار توسعه صنعت گردشگری است ، گفت : برای موفقیت در این بخش علاوه بر تامین زیر ساخت های گردشگری ، باید به صورت مدیریت شده و سیستمی عمل کنیم.

به گزارش پیک نکا،محمد اسلامی جمعه شب در نشست جمعی فعالان و کارآفرینان صنعت گردشگری مازندران که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در رامسر برگزار شد ، افزود : اگر در بخش مدیریت سیستمی و تامین زیر ساخت های گردشگری در استان خوب عمل کنیم می توانیم گردشگری را این این منطقه رونق دهیم.
وی تاکید کرد : گردشگری اگر به صورت مدیریت شده توسعه یابد و از همه ظرفیت گردشگری استفاده کنیم ، قطعا در تمام فصول سال شاهد حضور مسافر در مازندران خواهیم بود.
استاندار مازندران با انتقاد از مراکز اقامتی متعلق به دستگاههای مختلف در استان ، گفت : در واقع ما با یک حبس سرمایه رو به ‌رو هستیم ، لذا نیازمند نگاه سیستمی به صنعت گردشگری در مازندران هستیم.
اسلامی با بیان اینکه رامسر از ظرفیت های بالایی در بخش گردشگری برخوردار است ، افزود : با توجه به نگاه ویژه دولت به بخش بین المللی باید از این فرصت بهترین بهره راه ببریم.
وی ادامه داد : رامسر دارای ظرفیت بالای گردشگری است ، اما برخی از این نقاط در حال تخریب هستند که باید هرچه سریع تر امکانات جذب گردشگر در این منطقه فراهم شود تا خط دریا و جنگل رامسر زنده شود.
استاندار مازندران با اشاره به موضوع ثبت جهانی باغ 33 هکتاری رامسر ، گفت : موضوع ثبت جهانی باغ 30 هکتاری رامسر دنبال می‌شود اما در عین ‌حال برای استفاده هر چه بهتر از این باغ به ‌عنوان یک ظرفیت گردشگری می‌توان با ایجاد امکانات خدماتی، تفریحی و تجاری فضای باغ را زنده کرد .
اسلامی توریسم درمانی ، بوم گردی و گردشگری دریایی را از جمله ظرفیت های بالقوه استان مازندران برشمرد و افزود : بعضی از نهاد‌ها غیرمعمول وارد گردشگری شدند که هیچ ارتباطی با این بخش ندارند و برای رونق گردشگری باید این موضوع باید هر چه سریع تر حل و فصل شود.
وی ادامه داد : وجود راههای ارتباطی زمینی ، دریایی و هوایی در این استان بهترین موقعیت را برای جذب گردشگر فراهم می آورد و همچنین در صورت وجود زیرساخت های لازم می تواند به ماندگاری بیشتر گردشگران بینجامد.
استاندار مازندران گفت : هم اکنون سه بندر و سه فرودگاه در مازندران نیمه متروکه هستند و باید گام‌هایی در جهت رونق بخشیدن انها خصوصا در زمینه گردشگری برداشته شود.
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران هم در این نشست گفت : دریای مازندران دارای ظرفیتی عظیم در بحث گردشگری است ولی چگونگی استفاده از این ظرفیت به دلیل یک نگاه تاریخی بسیار ضعیف است.
دلاور بزرگ نیا افزود: باید نگاه استفاده از این امکانات باید تغییر کند و اینکه به جای خام فروشی جنگل و طبیعت و دریا با ایجاد صنعت به درآمدزایی و اشتغال روی آورد.
وی گفت : برای این منظور نخستین مجوز اسکله تفریحی توریستی مازندران سال گذشته دریافت شد و کم کاری در این بخش بسیار مشهود است.
بزرگ نیا از مازندران به عنوان دومین استان مورد علاقه سرمایه گذاران در بخش گردشگری یاد کرد و افزود : صنعت گردشگری یکی از محور‌های مهم استان است و هم اکنون یکهزار و 500 تاسیسات گردشگری شامل متل ، هتل و مراکز گردشگری مازندران با بیش از 20 هزار شغل مستقیم ایجاد کرده است.
این نشست با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در رامسر برگزار شد.
علی اصغر مونسان جمعه شب به منظور دیدار با فعالان بخش گردشگری و افتتاح چند پروژه گردشگری به استان مازندران سفر کرده است.
شهرستان 70 هزار نفری رامسر واقع درغرب مازندران به علت برخورداری از جاذبه های طبیعی ، تاریخی و گردشگری منحصربفرد نظیر جنگل ، دریا ، کوه ، جلگه و اماکن اقامتی مانند هتل قدیم ، هتل جدید ، کاخ موزه و آب های گرم معدنی از دیرباز تاکنون به عنوان عروس شهرهای ایران مطرح بوده و به همین خاطر در تمامی روزهای سال بویژه نوروز پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگراست. 
مازندران سالانه پذیرای بیش از 20 میلیون مسافر و گردشگر است. 

ایرنا

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه