کوتاه کردن خودکار لینک ها از سوی گوگل کروم

شناسهٔ خبر: MTA5NzM3 -
هنگام مرور وب کاربران به لینک هایی برخورد می کنند که در انتها دارای ترکر بوده یا صف طویلی از کلمات درهم و برهم و اضافی را در بر گرفته اند از این رو هنگام به اشتراک گذاری یک لینک این چنینی، هیچ کس دوست ندارد که دنباله های اضافی اش را هم برای دیگران بفرستد

به گزارش پیک نکا،به همین خاطر گوگل در نسخه ۶۴ کروم با ایجاد تغییری بسیار مفید، دنباله های اضافی لینک ها را هنگام اشتراک گذاری پاک می کند. این کار به طور خودکار انجام می شود و برای فعالسازی آن نیازی به دستکاری تنظیمات مرورگر نیست.

در گوگل کروم ۶۴، کافی است برای اشتراک گذاری یک لینک از منوی Share مرورگر اقدام کرد تا شاهد قطع دنباله های آن بود. البته در صورت کپی کردن لینک از نوار آدرس هم می توان آن را به شکل کامل با دیگران به اشتراک گذاشت.

اگر چه این قابلیت در اکثر مواقع بسیار مفید و کاربردی است، اما هنگام اشتراک گذاری می تواند تگ های anchor یک وبسایت را هم در صورت وجود حذف کند. این کار ممکن است باعث بارگذاری ناقص وبسایت شود که موضوع چندان خوشایندی نیست، هر چند که به ندرت این اتفاق خواهد افتاد.

در انتها باید بدانید که این قابلیت فقط در گوگل کروم ۶۴ کار می کند، بنابراین در نسخه ۶۳ یا قدیمی تر قادر به بهره گیری از آن نخواهید بود.

۵۵آنلاین

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه