نامه دختر روستایی به فرماندار

با معدل ۱۸/۵۲ ترک تحصیل کرده‌ام/ نامه‌ام را نگذاشتند برای شما بخوانم!

شناسهٔ خبر: MTAxMjY2 -
مرضیه کیایی دختر روستایی اهل رامسر است که به دلیل تعطیلی مقطع تحصیلی راهنمایی در مدرسه‌اش در روستای اشکور سپارده، ترک تحصیل کرده، نامه‌ای را برای فرماندار رامسر نوشته است.

به گزارش پیک نکا،به نقل از بلاغ  دهستان اشکورات رامسر از جمله دهستان‌هایی است که با دارا بودن روستاهای مختلف هنوز خانوارهای زیادی در تمام فصول سال در آن منطقه ساکن هستند.


یکی از مهم‌ترین خدماتی که می‌بایست دولت در آن منطقه به ساکنان این منطقه محروم بدهد برپایی کلاس‌های درس و تجهیز مدارس برای دانش‌آموزان است.

در سال‌های اخیر در برپایی برخی کلاس‌ها برای بعضی مقاطع تحصیلی مشکلاتی به وجود آمده است که موجب ترک تحصیل دانش‌آموزان علاقه‌مند به درس شده است.

مرضیه کیایی دانش‌آموز مقطع سوم راهنمایی یکی از دانش‌آموزانی است که به علت ترک تحصیلش و عدم امکان ادامه تحصیل در شهر برای فرماندار رامسر نامه ای را نوشته است تا مشکلات تحصیل وی حل شود.

نامه دختر روستایی به شرح ذیر است.

عرض سلام ادب و احترام خدمت شما فرماندار گرامی بنده مرضیه کیایی یکی از دانش‌آموزان مدرسه شهید مرتضی اشکور کیایی روستای سپارده شهرستان رامسر استان مازندران هستم.

متاسفانه به علت نداشتن امکانات کافی در روستایمان در سال جاری با معدل ۱۸/۵۲ مجبور به ترک تحصیل شدم.

ضمنا دانش‌آموزان این روستا پس از به پایان رسیدن دوره اول متوسطه (سوم راهنمایی) برای ادامه تحصیل ناچارا به شهر می‌روند، اما آن دسته از دانش‌آموزان مانند من که پر از استعداد، اشتیاق و علاقه فراوان برای ادامه تحصیل هستند به علت نداشتن این امکانات مجبور به ترک تحصیل می‌شویم.

پدر و مادرم مانند دیگر روستاها کشاورز و دامدار هستند و علاقه زیادی برای آمدن به شهر ندارند، نه تنها من بلکه خانواده‌ام نیز برای ادامه تحصیل من به هر دری زدیم نشد.

درست است که یک ماه از بازگشایی مدارس می‌گذرد اما من همچنان امیدوار هستم لذا خواهشمندم برای من فکری کنید.

روزی که شما به همراه امام جمعه، بخشدار، رئیس آموزش و پرورش و فرمانده انتظامی برای بازدید به مدرسه روستایمان سپارده آمده بودید من نیز در آن جمع حضور داشتم و نامه‌ای برایتان آماده کرده بودم که خواستم در جمع بخوانم اما کسانی در جمع حضور داشتند که خواستند نامه را نخوانم.

آقای فرماندار خواهشم از شما این است که به فکر مناطق محروم از جمله روستای ما باشید چون دوست ندارم دانش‌آموزی دیگر مانند من به خاطر نداشتن امکانات و با آن همه استعداد درس را کنار بگذارد و آینده‌اش را بابت این مسئله خراب کند.

در انتظار تماس شما؛ مرضیه کیایی

شماره تماس محفوظ است.

 

ارسال نظر

بابک.تنکابنی مقیم تهران
سه شنبه ۰۹/آبان/۱۳۹۶ ۱۳:۴۲:۵۴

با سلام و احترام نامه این طفل معصوم وجودم را به درد اورد به عنوان یک ایرانی و یک همشهری حاضرم امکانات ادامه تحصیل این فرزند ایران را در تنکابن فراهم کنم.عزت زیاد.

بالا
کیمیا سامانه