مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج نکا:

بسیج، مزرعه بی‌حصار برای همه افراد جامعه است/ بسیج معجزه الهی و از ثمرات نهضت انبیا و امامان

شناسهٔ خبر: MTAyMDc1 -
مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج نکا گفت: بسیج مزرعه بی‌حصاری است که تمام اقشار جامعه را در بر گرفته و همه را در آغوش خود فشرده و در دانشگاه عشق آنان را می‌پروراند

به گزارش پیک نکا، حجت‌الاسلام شکرالله فقیهی تبار در سخنان پیش از خطبه نمازجمعه این هفته شهرستان نکا بسیج را یکی از معجزات الهی انقلاب اسلامی خواند و اظهار کرد: بسیج شجره طیبه‌ای است که در سال 58 به دست مرد بزرگی از تبار حسین‌بن‌علی(ع) در نظام جمهوری در ایران اسلامی غرس شد و به درخت تنومند و پر ثمری تبدلیل شده است.

وی افزود: در سایه‌سار امنیت، ایثار، شهامت و شجاعت، بیداری اسلامی در منطقه حاصل شده است و این بیداری اسلامی بر قلب‌های تاریک و غفلت‌زده ملل مستضعف جهان نورانیت بخشیده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج نکا با تشریح هویت بسیج، خاطرنشان کرد: گوهر یکتاپرستی و خداخواهی را خداوند در وجود و سرشت مکتب انسان‌ها قرار داد که این اهداف مشترک همه انسان‌ها است.

این مسئول اضافه کرد: همه مردم یک امت و یک ملت بوده و خداخواه هستند اما هواهای نفسانی و بی‌خردی برخی انسان‌ها این امت واحده را متفرق کرده به اقوام و گروه‌های مختلف مبدل ساخته است.

وی گفت: پیامبر مبعوث به رسالت شد تا اخلاق را در جامعه حاکم کرده و انسانیت انسان‌ها را برگرداند تا کینه، دشمنی و عداوت‌ها را از چهره اجتماع مومنین و از دل انسان‌ها پاک کند.

فقیهی تبار انقلاب اسلامی و بسیج را یکی از ثمرات نهضت انبیا و تلاش ولایت و امامت توصیف و تصریح کرد: بر اثر هدایت انبیای الهی و راهنمایی علمای اسلامی دل‌های جمعیتی پاک شده و به فطرت اصیل خود برگشته دین را با بصیرت پذیرفته، به کار بسته،  هم همدل شده و بسیج را تشکیل دادند.

 

به بلندای اعتدال پرچم توحید در عالم

وی در بیان اهداف بسیج، افزود: هدف عظیم و مقدس بسیج جز اعتلای کلمه توحید در گیتی، حاکمیت ارزش‌ها و زیبایی‌ها و زمینه‌سازی ظهور امام زمان(عج) نیست.

مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج نکا خیرخواهی امت، امر به معرف و نهی از منکر را مأموریت بسیج خواند و خاطرنشان کرد: مأموریت اصلی بسیج مبارزه با زشتی‌ها، پستی‌ها و بداخلاقی‌ها، تلاش برای حاکمیت اخلاق، ارزش‌ها و زیبایی‌ها در کنار مباره با کفر و نفاق است.

این مسئول اضافه کرد: البته دیده میشود برخی بسیج را دوست دارند و بعضی با بسیج دشمن هستند که دوست‌داران بسیج اعتقاد به انقلاب اسلامیف حفظ و حراست از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب دارند.

وی گفت: دوست‌داران بسیج در صحنه‌های گوناگون از عمر سی‌وچندساله از انقلاب حضور داشته و باری از بارهای بر زمین مانده از انقلاب را به دوش گرفته و در این هدف و راه مقدس از جان و مال خود دریغ نکردند.

فقیهی تبار در توصیف دشمنان بسیج، تأکید کرد: دشمنان بسیج کسانی هستند که اعتقاد به انقلاب اسلامی‌ و هویت اسلامی نداشته و در عمر انقلاب نه‌تنها باری از نظام را به دوش نگرفته‌اند بلکه در کنار نشسته و علیه انقلاب توطئه کرده و برای نظام مشکل درست می‌کنند که به تعبیر رهبری چیزی جز جاسوسان آمریکا و اسرائیل نیستند.

وی در ادامه بسیج را ستون مستحکم نظام برشمرد و افزود: اگر ستونی از ستون‌های نظام بلغزد یا بلرزد این ستون مستحکم یعنی بسیج ستون‌های دیگر را حفاظت کرده و تقویت می‌کند که همان نقش و جایگاه بسیج است.

 

دل در گرو خدا و رسول خدا نه احزاب و گروه

مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج نکا خاطرنشان کرد: هرگاه برای این نظام مشکل و گرهی پیش آید سرانگشتانی که باید گره‌ها را باز کند همان بسیجیان هستند.

این مسئول اضافه کرد: امروز تشعشعات بسیج را در اقصی نقاط جهان مشاهده می‌کنیم که جهان اسلام از بسیجیان کشور ما درس گرفته و پیروزی‌هایی که در عراق  و سوریه به کمک بسیج به دست آمده الهام گرفته از انقلاب اسلامی است.

وی گفت: بیش از 86 کشور جهان برای ایجاد توطئه علیه مسلمانان و در واقع علیه ایران جمع شدند که با درایت رهبر معظم انقلاب و سردار سلیمانی تمام نقشه‌های آنان نقش برآب شد.

فقیهی تبار بسیج را محصور و محدود به قشر خاصی ندانست و اظهار کرد: بسیج در حصر و حصارت هیچ قشری نبوده و وام‌دار هیچ گروهی نیست، دل در گرو احزاب و اقشار ندارد بلکه دل در گرو خدا و رسول خدا دارد.

وی افزود: بسیج مزرعه بی‌حصاری است که تمام اقشار جامعه را در بر گرفته و همه را در آغوش خود فشرده و در دانشگاه عشق آنان را می‌پروراند که الگوی رفتاری بسیج خاضع در برابر خدا و مومنین و اشداء در مقابل کفار است.

 در پایان مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج نکا بیان کرد: تا زمانی که بسیج وجود دارد تمام توطئه‌های دشمنان نقش برآب می‌شود که نمونه‌های آن در طول عمر این انقلاب مشاهده است.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه