رئیس کمیسیون آموزش مجلس مطرح کرد

اختصاص وام ۸۰ میلیارد تومانی برای مراکز علمی کاربردی

شناسهٔ خبر: MTAzMDU0 -
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: برای مراکز علمی کاربردی وامی برای تجهیزات مورد نیاز با سود ۴ درصد و ۲ سال تنفس به مبلغ ۸۰ میلیارد تومان در نظر گرفتیم.

به گزارش پیک نکا، محمدمهدی زاهدی عصر امروز در دیدار با اعضای شوراهای شهرستان‌های استان اصفهان به نقطه نظرات و درخواست‌های این اعضا پاسخ داد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه باید رویکردها را عوض کرد، اظهار داشت: اگر آموزش‌های مهارتی صورت می‌گرفت جوانان کار پیدا می‌کردند و با انگیزه بیشتری به دنبال کار می‌رفتند.

وی افزود: نظام آموزش عالی کشور باید دگرگون شود و ما در این زمینه حکم قانونی گرفتیم و همچنین جاهایی که نیاز به بودجه‌ریزی بوده بودجه اختصاص دادیم اما برای دانشگاه علمی کاربردی بودجه در نظر نگرفتیم چون این دانشگاه به اندازه نیاز خود پول دارد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای مراکز علمی کاربردی وامی برای تجهیزات مورد نیاز با سود 4 درصد و 2 سال تنفس به مبلغ 80 میلیارد تومان در نظر گرفتیم.

وی گفت: سعی کردیم یک سری ریل‌گذاری‌هایی انجام دهیم که بتواند خیلی از اقدامات و مشکلات را برطرف کند اما نیاز به پژوهش‌گری است.

همچنین یکی از اعضای شورای شهر شهرستان‌ها با درخواست از رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیرامون احداث پارک علم و فناوری در شهرستان گز بیان کرد: درخواست داریم پارک علمی و فناوری در شهرستان گز احداث شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در تماس با مسئول مربوطه بیان کرد: با نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار در این رابطه نشست داشته‌ایم و قرار شده ساختمانی برای این کار در نظر گرفته شود و کمک‌های لازم در این راستا صورت بگیرد.

در این نشست همچنین برخی از اعضای شوراهای شهرستان‌های استان اصفهان مباحث مرتبط با آسیب‌های اجتماعی، آلودگی هوا، فاصله طبقاتی و مشکلات فرهنگی و مشکلات اشتغال را مطرح و خواستار ارائه راهکار در این زمینه شدند.

منبع:دانشجو

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه