واکنش نیکزاد به سخنان روحانی

نقدینگی بالغ بر ۸۵۰۰۰۰ میلیارد تومانی مسکن مهر کجا هزینه شد؟/ امورات دولت روحانی با وصولی وام مسکن مهر می‌گذرد

شناسهٔ خبر: MTAzMDg0 -
آقای رئیس جمهور، نقدینگی بالغ بر ۸۵۰۰۰۰ میلیارد تومان در دولت جناب‌عالی که از ۴۹۲۰۰۰ میلیارد تومان اول دولتتان به ۱۳۵۰۰۰۰ میلیارد تومان امروز رسیده است لااقل بفرمایید این نقدینگی کجا هزینه شده است؟

به گزارش پیک نکا،متن پاسخ علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی دولت دهم به اظهارات دیروز حسن روحانی رییس‌جمهوری درباره مسکن مهر در ذیل می‌آید؛

 
اگر واقعاً به گفته‌شان ایمان دارند و ساخت مسکن پول نمی‌خواهد و بدون پول می‌توانید مسکن بسازید چرا در عرض ۵ سال که از دولت می‌گذرد مسکن را برای مردم نیازمند که کمرشان زیر بار اجاره‌ب‌ها خم می‌شود نساخته‌اید؟ اگر ساخته‌اید چرا به مردم گزارشی نمی‌دهید؟
 
اگر واقعاً در ۷۲۰۰۰ هکتار بافت فرسوده و کهنه اقداماتی را انجام داده‌اید چرا اطلاع‌رسانی نمی‌کنید؟ چرا افتتاح نمی‌کنید؟
 
آیا زمان آن نرسیده است که به‌اصطلاح مدیریت بی‌پول که فرمود: ید آمار و ارقام عملکرد ۵ ساله را به مردم در مورد تعداد مسکن‌های احداث‌شده داده شود؟
 
اما به‌نظرم و باز تأکید می‌کنم در مورد مسکن مهر اطلاعات غلط به رئیس جمهور می‌دهند؟ چون از ۴۳۰۰۰۰۰ واحد مسکن شهری و روستایی فقط ۳۵۰۰۰۰ واحد در شهرهای جدید ساخته شده است.
 
الباقی در روستا‌ها و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر و خودمالک (زمین متعلق به مردم بوده است) و بافت فرسوده احداث گردیده است بنابراین دولت به‌جای تکمیل و افتتاح ۳۵۰۰۰۰ واحد نیمه‌تمام فرافکنی نکند.
 
آقای رئیس جمهور، نقدینگی بالغ بر ۸۵۰۰۰۰ میلیارد تومان در دولت جناب‌عالی که از ۴۹۲۰۰۰ میلیارد تومان اول دولتتان به ۱۳۵۰۰۰۰ میلیارد تومان امروز رسیده است لااقل بفرمایید این نقدینگی کجا هزینه شده است در تولید در مسکن در کشاورزی، کجا؟
 
اما اگر ۱۰ میلیارد دلار در عرض هشت سال به مسکن ۱۶ میلیون ایرانی عزیز در شهر و روستا تسهیلات داده شده است از اول دولت یازدهم تا الآن بالغ بر ۱۵۰۰۰ میلیارد تومان اقساط مسکن مهر را وصول کردید و این پول برای بانک مسکن دو درصد تمام شده است، اموراتتان را با تسهیلات جمع‌شده مسکن مهر می‌گذرانید؟ انصاف خوب است.
دانشجو

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه