همایش بین المللی دکترین مهدویت درقم برگزار می شود

شناسهٔ خبر: MTE0Njcw -
رئیس موسسه آینده روشن و پژوهشکده مهدویت گفت: چهاردهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با موضوع «مهدویت محور مشترک مذاهب اسلامی» روزهای ششم و هفتم اردیبهشت ماه جاری در قم برگزار می شود.

به گزارش پیک نکا، حجت الاسلام و المسلمین سید مسعود پورسیدآقایی، بیان داشت: این همایش با همکاری بیش از 15 مرکز علمی و دستگاه های مختلف اجرایی در سالن همایش های رسول اعظم (ص) مدرسه علمیه امام کاظم (ع) ترتیب می یابد و آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور و آیت الله محسن اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، به ترتیب سخنرانان مراسم افتتاحیه و اختتامیه این همایش خواهند بود.

وی افزود: بیش از 120 مقاله به صورت آزاد، 144 مقاله از مراکز علمی داخلی و همچنین 78 مقاله از پژوهشگران خارجی به این همایش ارسال و مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برای برگزاری این همایش، 15 جلسه پیش نشست درمراکز علمی و دانشگاهی کشور برگزار شده است و محققان حوزه مهدویت به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

پورسیدآقایی گفت: اهدای لوح به30 تن از مهدوی یاوران بر اساس ارزیابی های انجام شده، رونمایی از نرم افزار دکترین مهدویت و همچنین نمایش مستند آخرین مسیح از جمله مهمترین برنامه های درنظر گرفته شده برای این همایش است.

وی افزود: در چهاردهمین همایش دکترین مهدویت، 126 مقاله در قالب چهار کمیسیون ارائه و ارزیابی می شود.

وی ادامه داد: نمایندگان ولی فقیه در استان های سیستان و بلوچستان، کردستان و گلستان، علما و ائمه جمعه مراکز اهل سنت، شماری از سفرای کشورهای اسلامی و شخصیت های علمی برجسته از داخل و خارج از کشور در این مراسم حضور خواهند داشت.

رئیس پژوهشکده مهدویت گفت: تشکیل میزگرد با حضور علمای مذاهب اسلامی در موضوع اصالت و نقش مهدویت و همچنین اهدای بسته های فرهنگی به شرکت کنندگان در همایش از جمله برنامه های آیین اختتامیه این مراسم است.

برنا

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه