بهترین و سالم ترین نوع قهوه کدام است؟

شناسهٔ خبر: MTE0NzM2 -
اگر به نوشیدن قهوه علاقه دارید بهترین نوع آن را بشناسید

به گزارش پیک نکا، 

قهوه

قهوه از نوشیدنی های دلچسب و پر خاصیتی است که می تواند علاوه بر خواص فوق العاده ای که دارد به رفع خستگی در طول روز نیز کمک کنید.در این مطلب الودکتر در مورد بهترین و سالم ترین نوع قهوه برای شما صحبت کرده ایم.پس اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که قهوه در زندگیتان نقش پر رنگی دارد حتما این مطلب را بخوانید

قهوه یکی از منابع کافئین به شمار می آید و بیشتر خواص قهوه ناشی از وجود این ماده است. ثابت شده است که یک فنجان قهوه داغ, به بالا بردن هوش و حواس کمک می کند و نیروی تازه ایی به فرد می بخشد. این خاصیت قهوه ناشی از وجود کافئین است که محرک اعصاب مرکزی به شمار می آید.

- بالا بردن تمرکز و هشیاری با قهوه :


مصرف مناسب و به اندازه کافئین موجود در قهوه, موجب بالا رفتن تمرکز و بهبود هوشیاری ذهنی بدن می شود. از این رو یکی از مهمترین خواص قهوه به شمار می آید و به همین دلیل افراد محصل بیشتر تمایل به خوردن این نوشیدنی دارند

- قهوه و کاهش خطر مرگ

مطالعات نشان داده است که مصرف قهوه خطر مرگ ناگهانی را در افرادی که قهوه می نوشند به میزان ۲۵ درصد نسبت به افرادی که از این نوشیدنی استفاده نمی کنند, کاهش می دهد.


قهوه علاوه بر خواص بسیاری که دارد دارای میزان بسیار بالایی کافئین است که مصرف آن برای برخی از افراد ممکن است مشکل ساز باشد. قهوه می تواند در کنار شیر، شکر، شیر سویا و . . . مصرف شود و مزایای بسیاری برای سلامتی داشته باشد. قبل از این که قهوه بخرید می بایست آن را به خوبی بشناسید چرا که در دنیا انواع بسیار مختلفی قهوه وجود دارد که هر کدام یک نوع مزیت دارد. قهوه علاوه بر مزایای تغذیه ای که دارد به عناوین مختلف دیگر نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت به همین دلیل می توان گفت قهوه تنها جنبه یک نوشیدنی ندارد و می بایست برای شناخت انواع آن و انتخاب قهوه سالم اطلاعات کافی کسب کرد.

 

قهوه ارگانیک یا آلی

قهوه یکی از مواد غذایی است که مصرف بسیاری در زمینه آفت کشی نیز دارد. مطالعات بسیاری نشان داده است که آفت کشی به کمک قهوه طیف وسیعی از حشرات را در بر می گیرد. قهوه هایی که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند حالت آلی و ارگانیک دارند که به عنوان یک آفت کش محسوب می شوند. دانه های این نوع قهوه قابل خوردن برای انسان نیست و حالتی سمی دارد. این نوع قهوه از سم DDT نیز قوی تر و پر کاربردتر می باشد.

قهوه آلوده

قهوه نیز مانند تمام مواد غذایی احتمال آلودگی دارد که به کمک میوکوتوکسین آزاد به وجود می آید. میوکوتوکسین نوعی قارچ است که در هر شرایطی قادر به رشد است. به طور کلی دو نوع میوکوتوکسین در قهوه با نام های آفلاتوکسین و اوخاتوکسین وجود دارد. این دو نوع قارچ سرطان زا می باشند. قهوه هایی که با روش های مکانیزه و کاملا مطمئن تولید می شوند تا ۶۹% به کاهش سطح میوکوتوکسین می پردازند. به این صورت می توان از مصرف آن مطمئن شد.

تجارت قهوه

از آن جایی که این نوشیدنی بسیار پر طرفدار و پر مصرف است تولید کننده های بسیاری به تولید و عرضه آن پرداخته اند. قبل از خرید حتما از کیفیت سلامتی آن مطمئن شوید چرا که تجارت مستقیم این کالا با موانع و مشکلاتی همراه است که هر تولید کننده ای از عهده آن بر نمی آید.

برشته کردن قهوه


اسید کلورژنیک یک نوع آنتی اکسیدان بسیار قوی است که در قهوه برشته شده کمتر از قهوه خام وجود دارد

قهوه سبز که به صورت خام است طی مراحلی برشته می شود و برای مصرف نوشیدنی آماده می گردد. مطالعات نشان داده است که قهوه سبز دارای سطح بالاتری از اسید کلروژنیک می باشد. اسید کلورژنیک یک نوع آنتی اکسیدان بسیار قوی است که در قهوه برشته شده به این میزان یافت نمی شود. پس در صورتی که می توانید قهوه سبز و خام میل کنید پتانسیل آنتی اکسیدان قابل توجهی دریافت خواهید کرد.

 

قهوه سالم

دانه های قهوه یکی از بهترین و مغذی ترین مواد خوراکی در جهان شناخته می شود. اگر دانه های قهوه به نحوه صحیحی در معرض گرما و رطوبت قرار نگیرند به مرور زمان کیفیت و خواص خود را از دست می دهند. بنابراین بهتر است حتی اگر قهوه سالم و با کیفیت هم تهیه می کنید آن را در مقدار کم خریداری کرده و تازه به تازه مصرف کنید. بهترین حالت نگهداری قهوه در ظروف شیشه ای یا سرامیک ضد زنگ است که از نور و گرما به دور باشد.

الودکتر

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه