فوتبال مازندران در پیچ تاریخی

شناسهٔ خبر: MTE0NzY2 -
همزمان با خیز برداشتن مازندران پس از 14 سال ناکامی و دوری از رده اول فوتبال ایران برای صعود به لیگ برتر ، برخی حاشیه سازی و اتهام زنی های درست یا نادرست نیز آغاز شده است تا این فرصت تاریخی را از دست مردم این خطه شمال کشور خارج کند.

به گزارش پیک نکا، هم اکنون کمتر از یک هفته به دیدار پایانی و سرنوشت ساز فوتبال لیگ دسته یک زمان باقی است و مازنی ها در صورت خوش شانسی می توانند حتی انتظار لیگ برتری شدن هر 2 نماینده خودشان را داشته باشند ، ولی مطابق معمول مسئولان هر دو تیم نساجی قائمشهر و خونه به خونه به جای تمرکز بر بازی پایانی ، توپخانه اتهام زنی به یکدیگر را روشن کرده اند .
ایجاد حواشی آن هم از سوی دو تیم هم استانی که دیدار سرنوشت سازی را با تیم های راه آهن تهران ( نساجی قائمشهر) و برق جدید شیراز( خونه به خونه بابل ) در پیش دارند ، می تواند مازندران را از داشتن تیم لیگ برتری دور کند ، کما این که بارها حواشی سازی در سایر حوزه ها نیز باعث دوری مازنی ها از فرصت های کم نظیر شد که نمونه آن ایجاد منطقه آزاد تجاری است .
حاشیه سازی و اتهام زنی دست اندرکاران دو تیم به یکدگر که دقایقی پس از پایان بازی هفته جاری آغاز شده بود ، با گذشت زمان شدت گرفته است .
اظهار نطر مالک تیم بابلی مبنی بر انتخاب داوران از سوی سرمربی تیم قائمشهری و شکایت سرمربی تیم نساجی از مالک تیم هم استانی نمونه ای از شدت یافتن حواشی این روزهای فوتبال لیگ یک در مازندران است .
خونه به خونه بابل از 33 بازی لیگ یک با 61 امتیاز با تفاضل گل بیشتر در رده دوم و نساجی قائمشهر با همین تعداد بازی و امتیاز با تفاضل کمتر در رده سوم قرار دارد.
** حاشیه سازی ممنوع
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در پی حاشیه سازی دست اندرکاران دو تیم مازنی گفت : در شرایط فعلی که هر دو تیم لیگ یکی استان در مرحله حساسی قرار دارند ، باید از هر اقدامی که باعث حاشیه سازی شود، پرهیز کنند.
حبیب حسین زادگان افزود : هر دو تیم نیاز به آرامش دارند و همه ما باید برای تداوم این روند به نساجی و خونه به خونه کمک کنیم.
وی ادامه داد : سرمایه گذاران بخش خصوصی این تیم ها از مدیران خوب و توانمندی هستند که در چند سال گذشته به فوتبال مازندران خدمت بزرگی کردند و مردم استان هم بخصوص هواداران ، قدردان آنها هستند.
** پیچ تاریخی فوتبال 
رئیس هیات فوتبال مازندران نیز گفت : ما در فصل جاری رقابت های فوتبال لیگ یک با داشتن دو تیم در صدر جدول که هر دو آنها شانس صعود به لیگ برتر را دارند ، در پیچ تاریخی فوتبالی قرار داریم.
غلامرضا بهروان افزود : مدیران تیم های ما در نساجی قائمشهر و خونه به خونه بابل و کادر فنی آنها زحمات زیادی را متحمل شدند تا تیمشان به این مرحله از جدول بالا آمدند و باید از فرصت کمال استفاده را بدون ایجاد هرگونه حاشیه ببرند.
وی گفت : مازندران با وجود ظرفیت های خوب فوتبالی در چند سال اخیر ، مجال این را که تیمی در لیگ برتر داشته باشد ، کسب نکرد و نباید این فرصت خوب را با حواشی در اختیار رقبا قرار دهند.
بهروان اظهار داشت : رقبای ما به دنبال بهره گیری از حاشیه سازی ها به نفع خود هستند تا ما را از خواسته اصلی خود و هواداران دور کنند و ما نباید اسیر حواشی خود ساخته شویم.
رئیس سابق سازمان لیگ فوتبال ایران به رسانه های مازنی نیز توصیه کرد از حواشی سازی برای تیم های هم استانی دوری کنند و نگذارند با این حواشی ها فرصت تاریخی استان از دست برود.
درلیگ یک 18 تیم حضور دارند که هم اکنون نفت مسجد سلیمان با 64 امتیاز در رده اول و خونه به خونه و نساجی قائمشهر با 61 امتیاز در رده دوم و سوم قرار دارند.
در هفته سی و چهارم و پایانی لیگ یک که هفته آینده نهم اردیبهشت ماه برگزار می شود ، 2 تیم جواز صعود را دریافت خواهند کرد و دو تیم مازنی نساجی و خونه به خونه در صورت برد در برابر حریفانشان راه آهن تهران و برق جدید شیراز و شکست مسجد سلیمان از حریف ، می توانند با هم به لیگ برتر بروند .
البته تیم نساجی به دلیل تفاضل گل کمتر باید برای صعود در صورت شکست احتمالی نفت مسجد سلیمان حداقل 5 گل به راه آهن بزند.
فوتبال دوستان مازندرانی این روزها تمامی تحولات لیگ دسته یک را با حساسیت ویژه دنبال می کنند و هرگونه حاشیه سازی و اتهام زنی دو تیم هم استانی به یکدیگر علاوه بر از بین بردن تمرکز به نفع رقبا ، می تواند تبعات بعدی را در صورت ناکامی استان برای معرفی نماینده به لیگ برتر به همراه بیاورد.

ایرنا

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه