معاون هواشناسی مازندران:

افزایش دمای هوا و وزش باد گرم شدید در مازندران

شناسهٔ خبر: MTE1Mjg3 -
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز تا روز چهارشنبه شاهد افزایش دما و وزش باد گرم در ارتفاعات مازندران هستیم.

به گزارش پیک نکا،به نقل ازبلاغ، احمد اسدی اظهار کرد: بیشینه دمای هوا طی 24 ساعت گذشته مربوط به ساری 28 درجه و کمینه دمای هوا مربوط به بلده با هفت درجه سانتی‌گراد بوده است.

وی بیان کرد: بعدازظهر روز گذشته شاهد رگبار و رعدوبرق پراکنده در ارتفاعات مازندران بودیم که بیشترین بارش از آلاشت 14، کجور 12، سیاه‌بیشه پنج میلی‌متر به ثبت رسیده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: همچنین روز گذشته در آلاشت تگرگ گزارش شده است.

اسدی تصریح کرد: نقشه‌های هواشناسی تا روز چهارشنبه تقویت و استقرار سامانه کم‌فشار سطح زمین نشان می‌دهد که با شکل‌گیری جریانات گرم جنوبی همراهی می‌کند و در این مدت شاهد افزایش دما و در برخی مناطق وزش باد گرم و شدید هستیم.

وی یادآور شد: افزایش ابر و رگبارهای پراکنده طی این مدت در ارتفاعات مازندران در ساعات بعدازظهر دور از انتظار نیست.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اعلام اینکه شرایط بارندگی و رعدوبرق در ارتفاعات مازندران بیشتر خواهد بود، بیان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روزهای پایانی هفته جاری با شکل‌گیری جریانات شمالی و عبور متناوب امواج ناپایدار تراز میانی شرایط برای ناپایداری‌ها بیشتر می‌شود و انتظار داریم رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده در استان باشیم.

اسدی افزود: بیشینه دمای هوا در استان کاهش نسبی پیدا می‌کند و شاهد کاهش دمای هوا در آسمان مازندران باشیم.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان در بخش‌های مختلف مدیریت لازم آب را به عمل بیاورند و باتوجه به شرایط فصلی و جغرافیایی منطقه رگبار و رعدوبرق‌هایی که در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات اتفاق می‌افتد به‌صورت نقطه‌ای و محلی می‌تواند شدید باشد که کشاورزان، دامداران مناطق بالادست حتما به توصیه‌ها توجه کنند.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران روزهای آینده به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه