مرگ تلخ کودک زیبا + عکس

شناسهٔ خبر: MTE1NDQ1 -
عدم پاسخ مسئولان اهوازی درباره مرگ محمد عرفان عبیداوی کارنامه برخی از مسئولان مربوطه را بیش از پیش سیاه کرد.

به گزارش پیک نکا، در دنیای تکنولوژی و پیشرفت‌هایی با سرعت نور هستیم؛ جایی که بشر هر روز دریچه‌ای نو به سمت علم و رفاه زندگی‌اش باز می‌کند.

متاسفانه خوزستان با تمام منابع اقتصادی اعم از نفت، گاز و شرکت‌های پتروشیمی اما همچنان از خدمات اولیه شهری محروم است و هنوز که هنوز است چاه‌های فاضلاب این استان قاتلان کودکان بی‎‌گناهی است که حتی توان حفاظت از جان خود را ندارند.

طبق اخبار ضد و نقیصی که به دست آمده محمد عرفان عبیداوی کودک 1.5 سال، ساکن کوی سیاحی اهواز به دلیل سقوط در چاه فاضلاب و یا برخورد با کانال فاضلاب دچار آسیب مغزی شده و پس از 14 روزفوت می‌کند.

روابط عمومی آبفای اهواز  برای اطلاع دقیق از جزئیات فوت این کودک اظهار می‌کند: تاکنون اطلاعات دقیقی از جزئیات فوت این کودک به ما نرسیده است اما ظاهرا این کودک پس از خروج از خانه سر وی با کانال آب برخورد می‌کند و با آسیب جدی در ناحیه سر این کودک پس از 14 روز فوت می‌کند.

وی با بیان اینکه این حادثه 14 روز پیش رخ داده می‌افزاید: کسی تاکنون به ما اطلاع نداده و نمی‌دانیم دقیقا کجا این اتفاق افتاده است همچنین باید از پزشکی قانونی باید بطور دقیق علت مرگ این کودک را بگیریم.

روابط عمومی آبفای شهرستان اهواز بیان‌ می‌کند: ما اطلاع داریم که این کودک دیشب فوت کرد اما هنوز معلوم نیست که شهرداری یا آبفا کدام یک در این امر مقصر بودند.

همچنین مرکز اورژانس استان برای پیگیری علت فوت این کودک و انتقال آن بیمارستان می‌گوید: با ارجاع به ماموریت‌های گزارش شده بازه‌ی زمانی مذکور؛ مرکز فوریت‌های اورژانس هیچ کودکی را با چنین شرایطی به بیمارستان منتقل نکرده است.

متاسفانه علی‌رغم تماس‌های مکرر با معاونت اجتماعی ناجا استان نتوانستیم با این مجموعه ارتباط بگیریم و سئوال‌های مرگ محمد عرفان بی‌جواب می‌ماند.

روابط عمومی پزشکی قانونی می‌گوید: این اطلاعات باید از سوی مدیرکل در اختیار شما قرار بگیرد و به علت عدم حضور مدیرکل می‌توانید برای به دست آوردن جزئیات فوت این کودک روز شنبه مجددا مراجعه کنید. قبلا هم گفته بودند که پاسخگویی فقط از طریق مراجعه حضوری صورت می‌گیرد.

به نظر می‌رسد امروز کودکان اهوازی به ویژه مناطق حاشیه باید " مرگ " را در ویترین اسباب بازی‌هایشان ببنید و والدین آنان باید هراس کودکی کردن فرزندانشان را نیز داشته باشند.

امروز چاه‌ها و کانال‌های فاضلاب سهم کودکان اهوازی از نفت و تمام منابع اقتصادی شهرشان است اکنون دیگر مادران اهوازی باید از راه رفتن کودکشان نیز بترسند تا مبادا چاهی زیر پای او قرار گرفته باشد و او را به کام مرگ ببرد.

محمد عرفان پس از علی بروایه و صادق زرگانی سومین قربانی کانال‌هایی است که شهرداری، آبفای اهواز و سایر دستگاه‌ها مسئولیت آن را نمی‌پذیرند؛ هنوز مشخص نیست که مسئولان اهوازی چه زمانی قرار است عقب ماندگی‌های این شهر را به ویژه در جبران کنند و از خواب خود بیدار شوند تا مردم طعم رفاه را در شهرشان بچشند و دیگر شاهد اتفاقات تلخی از این دست نباشیم.

همچنین پاس کاری دستگاه‌های ذیربط در عدم پاسخگویی به خبرنگاران درباره این واقعه مهر تایید بر کم کاری و اهمال مسئولان اهوازی در رسیدگی به امور مردم این شهر است.

اکوناپارس

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه