کاهش احتمال بیماری MS با مصرف این ویتامین

شناسهٔ خبر: MTE1NDk1 -
عضو هیأت مدیره انجمن مغز و اعصاب ضمن به تاثیر ویتامین D در کاهش ریسک ابتلا به بیماری MS بر اساس تحقیقات انجام شده اشاره کرد و گفت: «سطح ویتامین D در همه افراد پایین است. ویتامین D دو نقش اساسی در بدن دارد که تنظیم کلسیم و استخوان سازی و تعدیل و ایمن سازی بدن از آن جمله است.»

به گزارش پیک نکا، عضو هیأت مدیره انجمن مغز و اعصاب ضمن به تاثیر ویتامین D در کاهش ریسک ابتلا به بیماری MS بر اساس تحقیقات انجام شده اشاره کرد و گفت: «سطح ویتامین D در همه افراد پایین است. ویتامین D دو نقش اساسی در بدن دارد که تنظیم کلسیم و استخوان سازی و تعدیل و ایمن سازی بدن از آن جمله است.»
مسعود نبویان افزود: «بدن ویتامین D را به انواع مختلف جذب می‌کند و علاوه بر نور آفتاب، در برخی مواد غذایی چون ماهی و مکمل‌ها یافت می‌شود.» وی افزود: «در تحقیقات ارتباط کاهش ویتامین D با ریسک ابتلا به MS اثبات شده و دانشمندان پیشنهاد کرده‌اند که به منظور کاهش التهاب مغز برای مبتلایان به بیماری‌های نقص ایمنی چون MS ویتامین D تجویز شود. البته مصرف بیش از اندازه مکمل های آن نیز مضر است، اما کمبود آن می تواند تاثیرات منفی بیشتری بگذارد.»

بهداشت نیوز

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه