مدیرکل انتقال خون مازندران:

اهدای خون در 10 پایگاه‌ شهری مازندران

شناسهٔ خبر: MTE1NjI4 -
مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: پایگاه‌‌های خونگیری ماه مبارک رمضان امسال در ۱۰ شهر استان فعال است.

به گزارش پیک نکا،به نقل از بلاغ، اسماعیل پوریانی در گفتگویی با بیان اینکه ۱۰ پایگاه خونگیری ماه مبارک رمضان در مازندران فعال است، اظهار کرد: پایگاه‌‌های خونگیری شهر‌های ساری، آمل، بابل، چالوس و تنکابن از شنبه تا پنجشنبه هر روز در ماه مبارک رمضان در نوبت صبح و شب فعال هستند.

وی افزود: پایگاه‌‌های انتقال خون شهر‌های بهشهر و کانکس قائم‌شهر هم از شنبه تا پنجشنبه هر شب بعد از افطار فعال هستند. 

مدیرکل انتقال خون مازندران با بیان اینکه در پایگاه خونگیری شهرستان جویبار سه‌شنبه هر هفته بعد از افطار خونگیری انجام می‌‌شود، گفت: شهر‌های نور و رامسر هم از شنبه تا پنجشنبه در نوبت صبح خونگیری می‌‌شود.

این مسئول افزود: اهدای خون در ماه رمضان مداوم و مستمر باشد و منوط به شب‌‌های قدر نشود چرا که نیاز به خون، همواره وجود دارد.

پوریانی گفت: روزه‌داران در ماه ضیافت الهی به انجام کار‌های خیر و عام‌المنفعه، بیش از زمان‌‌های دیگر می‌‌پردازند که نجات یک نیازمند خون از جمله فعالیت‌‌های خداپسندانه، محسوب می‌‌شود.

وی افزود: حوادث جاده‌ای، انجام جراحی‌‌های قلب باز، وجود تعداد بالای بیمار تالاسمی سبب می‌‌شود که نیاز خون در مازندران به طور دائم باشد.

مدیرکل انتقال خون مازندران با بیان اینکه از هر واحد خون سه فرآورده خونی گرفته می‌‌شود و جان سه نفر را نجات می‌‌دهد از مردم مازندران درخواست کرد: انتقال خون استان را با تامین خون مورد نیاز یاری کنند.

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه