گزارش AFC از بازی سرخ پوشان با الجزیره؛

تاکتیک پرسپولیسی‌ها مقابل الجزیره سانترهای پیاپی بود

شناسهٔ خبر: MTE1Njcy -
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا گزارشی را از بازی پرسپولیس با الجزیره در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نوشت.

به گزارش پیک نکا، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره بازی پرسپولیس با الجزیره در دور برگشت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نوشت که به شرح زیر است: بازیکنان پرسپولیس برای رسیدن به مرحله بعد رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به دنبال جبران شکست نتیجه ۳ بر ۲ مقابل الجزیره امارات بودند. آنها تا دقیقه ۸۹ بازی با گلی که رومارینیو به آنها زده بود و گل احمد نوراللهی را خنثی شده بود، شکست خورده بودند. ولی سید جلال حسینی در دقیقه ۸۹ پرسپولیس را پیروز میدان کرد.

گل اول پرسپولیس نتیجه سیطره کامل آنها به بازی بود. بیش از ۶۸ درصد توپ در اختیار پرسپولیس بود و آنها کماکان روی دروازه رقیب فشار می‌آوردند. الجزیره در این بازی از رفتن در لاک دفاعی خوشحال بود و با ضد حملات سریع دروازه پرسپولیس را تهدید می‌کرد. نتیجه این بازی دفاعی از الجزیره این شد که ۳۵ درصد از حرکات در یک سوم زمینش باشد و تنها ۱۴ درصد حملات آنها در زمین پرسپولیس بوده است. پرسپولیس تسلط کامل بر بازی داشت و فرصت های زیادی برای گلزنی داشت. آمار نشان دهنده این واقعیت است پرسپولیس در این دیدار ۲۱ فرصت برای گلزنی داشته و در مقابل الجزیره تنها ۷ فرصت داشت.

*سانترهای پیاپی

تاکتیک برانکو ایوانکوویچ از ابتدای این بازی مشخص بود. سانتر، سانتر و دوباره همین کار تکرار می شود. بازیکنان پرسپولیس نیز همین برنامه را پیدا کردند. محمد انصاری با ۱۳ سانتر روی دروازه الجزیره بیشترین سانتر را داشته است و پرسپولیس در کل در این بازی ۵۰ سانتر بر روی دروازه رقیب اماراتی فرستاده است اما رقیب تنها ۶ بار موفق به این کار شده است.

سانترهای پرسپولیسی‌ها دقیق نبود و تنها یک سوم از سانترهای آنها به محوطه جریمه رسید. دفاع خوب و دوازه بان قهرمانی مانند علی خصیف تنها چیزی بود که مردان برانکو را در این حملات گسترده ناکام گذاشته بود. علی رغم حملات گسترده پرسپولیس آنها زمانی توانستند تا خط دفاع الجزیره را بشکنند که خواستند کاری متفاوت انجام دهند. احمد نوراللهی علی خصیف را در میانه های نیمه دوم با یک شوت سرکش غافلگیر کرد و حسینی نیز در دقیقه ۸۹ بازی از ضعف خط دفاعی الجزیره استفاده کرد و گل برتری را زد.

*تاکتیک دفاعی؛ حمله ضعیف

تین کات، سرمربی هلندی الجزیره امارات در آخرین بازی حضورش در این تیم برنامه‌اش مثل همیشه بازی دفاعی و دل بستن به ضد حملات بود. او در ۳ سال حضورش در این تیم این سبک را پیگیری کرده است. در یک ساعت اول بازی تاکتیک دفاعی او جواب داد. اما در خط حمله با شکست مواجه شد. چون در یک ساعت اول بازی مبارک بوصوفه، علی مبخوت و رومارینیو حتی یک توپ هم در محوطه جریمه پرسپولیس به پایشان نخورد. تنها یک بار خط دفاعی پرسپولیس درهم شکست و آن هم زمانی بود که کات دست به تعویضی تهاجمی زد و الهاشمی را به میدان فرستاد و او موفق شد پاس گل را به رومارینیو بدهد. اما حسینی در دقیقه ۸۹ با زدن گل برتری کار الجزیره را تمام کرد.

دانشجو

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه