امشب؛ قرعه کشی هیجدهمین دوره لیگ برتر

شناسهٔ خبر: MTE1OTI3 -
قرعه‌کشی لیگ برتر در حالی امشب در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار میشود که خیلی از تیم‌ها هنوز مربیان خود را نشناخته‌اند و این به صراحت نشان میدهد برنامه‌ریزی در خیلی از باشگاه‌های ما جایی ندارد و آنها به روز تصمیم میگیرند.

به گزارش پیک نکا، استارت پارس جنوبی با مهدی تارتار در هاله‌ای از ابهام قرار دارد به این خاطر که باشگاه 50 درصد از مبالغ فصل گذشته را به بازیکنان و کادر فنی پرداخت نکرده است. محمود فکری در اندیشه جدایی از نفت مسجدسلیمان است. تراکتورسازی بدون مربی است و تنها با رضا مهاجری به عنوان مدیر تیم‌های فوتبال به توافق رسیده است. حضور حمید درخشان در تیمصنعت نفت آبادان از سوی علی عیسیزاده، مدیر‌عامل این باشگاه تکذیب شده است! پدیده بدون سرمربی است. توافق فولاد با سیروس پورموسوی هنوز نهایی نشده! مشخص نیست سرنوشت گسترش فولاد چه خواهد شد و در رشت هم مردم نمیدانند تیم با نادر دست‌نشان استارت میزند یا علی کریمی.

در چنین شرایطی قرعه‌کشی هیجدمین دوره لیگ برتر امشب در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار میشود. سازمان لیگ برتر مثل همیشه وعده داده که در قرعه‌کشی بازیها دست دخالتی ندارد و ترتیب بازی تیم‌ها با هم براساس قرعه تعیین میشود. امیدواریم در این قرعه بدون دخالت یک بار شاهد رویارویی تیم‌های آبی و قرمز در هفته‌های ابتدایی باشیم!

فصل پیش‌رو قرار است از 4 مرداد آغاز شود. نقل و انتقالات در یک تصمیم درست و با الگو‌‌گیری از کشورهای اروپایی و طبق قوانینفیفا 84 روز است و تا 12 شهریور ادامه خواهد داشت. این به تیم‌ها اجازه میدهد اگر در جذب بازیکن مرتکب اشتباه شده‌اند، پیش از اینکه فرصت تمام شود اشتباه خود را جبران کنند. قرار است 3 بازیکن زیر 25 سال هم به ترکیب تیم‌ها اضافه شوند که این هم تصمیم بسیار خوبی است چراکه در سال‌های اخیر خیلی از بازیکنان 24 و 25 ساله به بهانه جذب 18 بازیکن بزرگسال فرصت حضور در ترکیب تیم‌های لیگ برتری را از دست دادند و مجبور به بازی در تیم‌های دسته اولی شدند. همچنین براساس طرحی که شفر ارائه داده، قرار است بازیکن بعد از دریافت 4 کارت زرد از حضور در یک بازی محروم شود. این در فوتبال حرفه‌ای هم مرسوم است. به طور مثال در بوندس‌لیگا و لالیگا بازیکن بعد از دریافت 5 کارت زرد محروم میشود. البته ژرمن‌ها در قبال کارت قرمز خیلی سختگیری میکنند و به دفعات دیده شده بازیکن بعد از دریافت کارت قرمز بیش از یک جلسه محرومیت سپری کرده است.

 

افکارنیوز

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه