تمام مقامات روسیه گروه ایران را دنبال می‌کنند

شناسهٔ خبر: MTE2MTQx -
سفیر ایران در روسیه در تمرینات تیم ملی حضور پیدا کرد و با کادرفنی و بازیکنان ایران به خوش و بش پرداخت

به گزارش پیک نکا، مهدی سنایی، سفیر ایران در روسیه در حاشیه تمرین امروز تیم ملی به خبرنگاران گفت: اول از همه به عنوان یک ایرانی وظیفه ماست که از تیم ملی حمایت کنیم. بعد هم بنده سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه هستم به همین دلیل علاقمند بودم بازیکنان و کادرفنی را از نزدیک ملاقات کنم. از چندین ماه قبل جلساتی با مسئولان فدراسیون داشتیم ولی وقتی امروز آن‌ها را مشاهده کردیم روحیه بالایی به دست آوردیم. آقای کی‌روش هم بسیار سرحال تمرینات تیم را دنبال می‌کنند.


وی در ادامه تصریح کرد: همه مردم از این نگران هستند که ما در گروه سختی قرار داریم. این به نظر من خوب است؛ چون اگر در گروه آسان قرار می‌گرفتیم که کار آسان می‌شد و باید در گروه سخت قرار گرفت. بچه‌های ما با روحیه وارد مسابقات می‌شوند و حتما موفق خواهند شد.


سنایی ادامه داد: بنده هم امروز به دلیل اینکه روز ملی روسیه بود در کرملین حضور داشتم و برخی مقامات روسیه در رابطه با گروه ایران از من می‌پرسیدند. حس خیلی خوبی داریم و مطمئن هستم بازیکنان بازی خوبی ارائه می‌دهند.سفیر ایران در پاسخ به اینکه آیا برای مسابقات ایران در استادیوم حاضر می‌شود یا خیر گفت: بله. حتما حاضر می‌شوم. من امیدوار به کسب موفقیت هستم و تیم ملی نمایش خوبی ارائه خواهد داد.


سنایی در خصوص اینکه کدام یک از بازیکنان ایران را بهتر می‌شناسد پاسخ داد:


من آقای آزمون را به دلیل اینکه در کازان حضور دارند بهتر می‌شناسم. ایشان چند بار به سفارت آمده و با من ملاقات داشتند. آقای عزت‌اللهی هم در روسیه حضور دارند و ایشان را هم می‌شناسم.


مهدی سنایی در ادامه خاطرنشان کرد: ما یک کمیته‌ جام جهانی در سفارت تشکیل دادیم که هر دو هفته یکبار تشکیل جلسه می‌دهد. در بخش کنسولی ما تصمیم داریم در سه شهری که ایران بازی دارد ، کنسول سیار راه اندازی کرده و نیازمندی هموطنان را برطرف کنیم. در بخش دیپلماسی عمومی ارکست سمفونیک ایران به روسیه می‌آید و ما اقلام فرهنگی بین هوادارن پخش می‌کنیم. این ارکست در سه شهر برنامه دارد و بلیط‌هایش فروخته شده. کانال خبررسانی فضای مجازی سفارت ایران در روسیه از چند ماه قبل ضوابط و قوانین روسیه و جام جهانی را منتشر کرده و در اختیار هموطنان ایرانی قرار می‌دهد.
سفیر ایران در آخر تاکید کرد: ما یک بخش هم در حوزه نظامی در نظر گرفتیم. امیدواریم هیچ کدام از ایرانی‌ها به مشکلی در مرز یا برای گذرنامه برخورد نکنند. به همین دلیل ما یک کشیک 24 ساعته از نیروی انتظامی در سفارت قرار دادیم تا موارد پیش آمده را حل کنند.

ورزش سه

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه