چند سالی که به انتظار گذشت

ماجرای اجابت شهدا به دعوت یک دانشگاه در نکا

شناسهٔ خبر: MTE2MTc3 -
دانشگاه آزاد نکا برای میزبانی و تدفین شهدای گمنام در این مکان علمی، چند سال را در انتظار به سر برد تا در نهایت با اجایت شهدا مواجه شود.

حسین باقری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان نکا در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به پایان چشم‌انتظاری 7 ساله این مرکز برای میزبانی از شهدای گمنام، اظهار کرد: آغاز اقدامات برای پذیرایی از شهدای گمنام در دانشگاه آزاد نکا از سال 91 آغاز شد.

وی افزود: ابتدا تقاضای امکان خاکسپاریی شهدای گمنام در مرکز نکا در سال 91 داده شد که در شورای فرهنگی مرکزی استان مازندران تصویب و مورد موافقت قرار گرفت تا تلاش‌ها برای قطعی شدن آن افزایش پیدا کند.

رئیس دانشگاه آزاد نکا با بیان ادامه روند پیگیری تا سطوح کشوری، خاطرنشان کرد: پس از موافقت شورای استان، تقاضایی برای سازمان مرکزی دانشگاه آزاد کشور ارسال شد که از سوی مدیرکل امور فرهنگی کشور مجوز تدفین شهید گمنام در واحد نکا گرفته شد.

این مسئول اضافه کرد: پس از کسب موافقت تمام مراجع در سطوح مختلف دانشگاه آزاد کشور، با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتباط گرفته و اقدامات لازم انجام شد تا در نوبت میزبانی از شهدا قرار بگیریم.

وی گفت: در نهایت نیز پیگیری‌های مجدانه صورت گرفته منجر شد تا در ایام عزاداری امام حسین(ع) بتوانیم از دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا میزبانی کنیم.

باقری با اشاره به برگزاری مراسم وداع و تشییع در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه مصادف با هفتم و هشتمین روز از ماه محرم، تصریح کرد: در پایان مراسم تشییع شهدا در میدان جانبازان نکا، شهدای گرانقدر به محوطه دانشگاه انتقال یافته و با برگزاری مراسم مختصری با مداحی کربلایی سعید کاظمی، نسبت به تدفین تربت پاک شهدا اقدام می‌شود.

وی افزود: پس از خاکسپاری شهدا، مراسم سوم و هفتمین روز شهدای عزیز در عصر روز دوشنبه دوم مهرماه مصادف با شب پانزدهم ماه محرم در مسجد جامع نکا به صرف شام برگزار می‌شود.

در پایان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نکا با بیان اولویت طراحی و ساخت المان و یادمان شهدا در راستای فضاسازی شایسته مکان تدفین، اذعان کرد: برای برگزاری مراسم چهلمین روز خاکسپاری شهدا در مسجد دانشگاه نیز برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته که در زمان مقتضی به اطلاع عموم مردم ولایتمدار خواهد رسید.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه