بخشدار مرکزی نکا:

آبگرفتگی منازل مشکل اصلی بخش مرکزی نکا از طوفان بوده است

شناسهٔ خبر: MTE2MjA1 -
بخشدار مرکزی نکا گفت: حجم بارندگی در مقیاس زمان بیشتر از ظرفیت مراکز و معابر بوده و متأسفانه زیرساخت‌ها پاسخگوی این حجم از بارش نبوده است.

عقیل محمودی در گفت‌وگو با پیک نکا، عمده مشکلات روستاهای این بخش را در روستای گلبستان برشمرد و اظهار کرد: در بیش از 10 ساختمان این روستا آبگرفتگی وجود داشته و برخی دیگر به علت نفوذ گل و لای در آنها احتمال نشست نیز وجود دارد.

وی افزود: با همراهی نیروهای هلال احمر برای کمک به مردم اعزام صورت گرفت تا هم برای امداد و هم ارزیابی اولیه میزان خسارت‌های احتمالی اقدامات لازم را انجام دهند.

بخشدار مرکزی نکا با بیان آبگرفتگی در روستاهای دیگر این بخش از شهرستان، خاطرنشان کرد: در روستاهای کلت، چناربن، چاله‌پل، قلعه‌سر و بیشتر در روستاهای حومه شهر از قبیل روستاهای اومال، بریجان و ولیجی‌محله شاهد آب گرفتگی بودیم اما اصل مشکلات مربوط به روستای گلبستان بوده است.

این مسئول با بیان در دست بررسی قرار داشتن خسارات احتمالی، اضافه کرد: در زمینه‌های مختلف کشاورزی، راه‌های دسترسی و کانال‌ها نیز در کنار خسارات ساختمانی مردم برآوردگیری در حال انجام است که پس از بدست آمدن رقم دقیق طی روزهای آینده اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی آبگرفتگی منازل مسکونی را اصلی‌ترین مشکل حاصل از طوفان در بخش مرکزی نکا خواند و گفت: حجم بارندگی در مقیاس زمان بیشتر از ظرفیت مراکز و معابر بوده و متأسفانه زیرساخت‌ها پاسخگوی این حجم از بارش نبوده است.

محمودی در ادامه به تبیین نقش تغییرات اقلیمی در بروز چنین حوادثی پرداخت و تصریح کرد: در دوره‌های قبل بارندگی‌های مستمر در کل جهان وجود داشته و در مدت یک هفته باران با یک ریتم مناسب می‌بارید اما اکنون شرایط به‌گونه‌ای است که به مدت 6 ماه باران نمی‌بارد اما به یکباره باران‌های رگباری مقطعی و موضعی یک منطقه خاص را داریم.

وی افزود: الان چند سالی است که معادلات قبلی به هم ریخته و همین سبب شده تا این گونه بارش‌ها سبب عدم پاسخگویی شرایط فعلی معابر و کانال‌های شهرها شود البته باید خود مردم نیز به این موضوع توجه کنند که کانالها و نهرها دارای حریم هستند و رعایت آن به سود خود مردم است تا در چنین مواقعی دچار مشکل نشوند.

بخشدار مرکزی نکا بیان کرد: برخی خانه‌ها در روستاها و حتی شهرها پایین‌تر از کف کوچه هستند که همین امر نیز سبب آب گرفتگی منازل می‌شود.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه