امام جمعه نکا مطرح کرد:

لزوم بکارگیری جوانان و نقدینگی کشور برای رونق تولید و اشتغال

شناسهٔ خبر: MTE2MjAz -
امام جمعه نکا گفت: نسل جوان تحصیل کرده و نقدینگی که در کشور داریم باید بلد باشیم به جای بحران‌آفرینی نقدینگی در بازارهای مختلف، این‌ها را در زمینه تولید و اشتغال به کار ببریم

به گزارش پیک نکا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه نکا با اشاره به موشکباران مواضع داعش و عقبه تروریست‌هایی که در اهواز جنایت کردند، این عملیات را بسیار موفقیت‌آمیز خواند و اظهار کرد: این عملیات اقتدار، قدرت، توان و دقت سیستم دفاعی و امنیتی کشور را نشان می‌دهد.

وی همچنین با یادآوری سخنان رهبر انقلاب در جمع بسیجیان در ورزشگاه آزادی تهران، تأکید کرد: جوانان برای ما مشکل نیستند بلکه حل مشکل هستند و اگر ما بتوانیم و مدیریت درست داشته باشیم نسل جوان برای کشور مشکل نیست بلکه حل مشکل است که امیدواریم مسئولان بتوانند از این کلید حل مشکل یعنی نسل جوان تحصیل کرده فرهیخته‌ای که در کشور فراوان داریم حسن استفاده را ببرند.

امام جمعه نکا با بیان فرصت بودن نقدینگی موجود در کشور، خاطرنشان کرد: نسل جوان تحصیل کرده و نقدینگی که در کشور داریم باید بلد باشیم به جای بحران‌آفرینی نقدینگی در بازارهای مختلف، این‌ها را در زمینه تولید و اشتغال به کار ببریم که هم بحران ایجاد نمی‌کند و هم نسل جوان روی دست ما نمی‌ماند.

این مسئول اضافه کرد: درست است که امروز در معرض یک تحریم نا جوانمردانه از سوی آمریکا هستیم اما اقتصاد ملی ما در مقابل این‌ها می‌تواند تحرمی‌ها را شکست دهد و شکست تحرمی‌ها به معنی شکست امریکا است و آمریک باید یک سیلی دیگر از ملت ایران بخورد.

وی گفت: آمریکا بارها عملیات‌های مختلفی را در زمینه‌های مختلف علیه کشور ما تجربه کرده و شکست خورده است که در این زمینه نیز ان‌شالله شکست خواهد خورد.

 

امام روایتگر ماجرای کربلا

محمدی لائینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مناسبت‌های هفته پیش رو، ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت زین‌العابدین(ع)، این امام همام را راوی نهضت حسینی توصیف و اظهار کرد: روایت صحیح ماجرای امام حسین(ع) را این امام بزرگوار و حضرت زینب(س) صورت داده‌اند.

وی افزود: این‌ها افشا کننده ماهیت دستگاه فاسد اموی با سخنرانی‌های خود بودند که زنده ماندن امام سجاد(ع) و فرزند ایشان امام باقر(ع) معجزه خداوند بود که باید امام زنده باشد تا پس از امام حسین(ع) به امامت برسند.

امام جمعه نکا با بیان سالروز تاریخی هجرت امام راحل(ره) از عراق به پاریس، خاطرنشان کرد: این هجرت پیام انقلاب اسلامی را جهانی ساخت و تمام دوربین‌های دنیا در خدمت امام راحل(ره) قرار گرفتند.

 

استفاده از ظرفیت روستا برای تولید نه صرفاً تفریح

 

این مسئول با گرامیداشت روز نیروی انتظامی، نقش نیروی انتظامی در حوزه‌های مختلف زندگی اجتماعی به خصوص در مسئله امنیت اجتماعی را برجسته برشمرد و اضافه کرد: نقش نیروی انتظامی هم قابل قبول و هم قابل افزایش است چراکه قابل قبول بودن به معنای غیرقابل افزایش بودن نیست و باید ارتقا یابد.

وی در ادامه با تبیین نقش روستا و عشایر در جامعه، گفت: روستا و عشایر در گذشته و امروز در دنیای پیشرفته در شکوفایی و رشد اقتصاد نقش بسیار برجسته‌ای داشته و دارند که اگر روستاهای خود را آباد و عشایر را برای زمینه‌های کار فراهم کنیم می‌توانیم مملکت را از نظر اقتصادی رشد دهیم.

محمدی لائینی تصریح کرد: اینگونه نباشد که روستاها و عشایر به سمت شهرها هجرت و کوچ دهیم تا در سر چهارراه‌ها و معابر برای کارگری منتظر بمانند بلکه برای رشد اقتصاد کشور باید روستا و عشایر را در حوزه تولید بسیج و مجهز کنیم تا روستاهای ما بهترین صحنه‌های کار و تولید و اشتغال باشند.

وی افزود: مسئولین نیز باید در این زمینه کمک کنند تا روستاها فقط مرکز رفاه نباشد که افراد شهری از نقاط مختلف در روستها ویلا بسازند و روستاها برای تفریح و خوش‌گذرانی باشد اما روستائیان فقیر و فقیرتر و مجبور به هجرت شوند بلکه خود روستا باید رشد و شکوفایی اقتصادی را داشته باشد.

در پایان امام جمعه نکا با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید همدانی، بیان کرد: چه طور شهدا و جانبازان مدافع حرم توانستند سوریه را از حلقوم دشمن نجات دهند درحالی که چیزی نمانده بود قدرت و استیلای آمریکا و صهیونیست‌ها سوریه را ببلعد اما این فرزندان شما بودند که سبب شد امروز به عکس شود و تمام خاک سوریه جز مقداری را آزاد ساخته‌اند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه