مدیر تبلیغات اسلامی نکا خبر داد

برگزاری مرحله دوم دوره آموزش مداحی شهرستان نکا در سال 98

شناسهٔ خبر: MTE2NDA5 -
مدیر تبلیغات اسلامی نکا گفت: مرحله اول دوره آموزش مداحی شهرستان نکا در نیمه دوم سال 97 با کیفیت و استقبال مطلوبی به پایان رسید و مرحله بعدی دوره آموزشی در سال 98 برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سیف‌الله سهرابی در گفت‌و‌گو با پیک نکا، آموزش را یکی از نیامندی‌های ضروری مداحان به‌خصوص مداحان نوجوانی که تازه قصد ورود به عرصه مداحی دارند برشمرد و اظهار کرد: آموزش در مداحی بخش‌ها و روش‌های مختلفی ازجمله تاریخی، لحن، ادبیات، املا و بیان صحیح در کنار استفاده از نغمات مناسب دارد.

وی افزود: نحوه بیان مناسب مطالب ازجمله شعر و دیگر بخش‌های مداحی برای مستمع بسیار مهم است اینکه یک مداح چگونه باید مطلب خود را با چه لحن و به چه صورت به مردم منتقل کند از اهمیت بالایی بخرودار است.

مدیر تبلیغات اسلامی نکا خاطرنشان کرد: ما به اعتبار اینکه سطح مداحان را بتوانیم ارتقا بدهیم موفق به برگزاری یک دوره مناسبی در 6 ماهه دوم سال 97 برای مداحان شامل کلاس‌های آموزشی با بهره‌گیری از اساتید بومی شهرستان در نکا شدیم.

این مسئول اضافه کرد: این دوره در سه روز از هفته و به مدت دو ساعت برای هر روز با شرکت بیش از 50 مداح از خواهر و برادر برگزار شد که حداقل این برنامه 10 هفته استمرار داشت و با استقبال مناسبی نیز مواجه شد.

وی گفت: هرچه از زمان برگزاری دوره نیز بیشتر سپری می‌شد هم میزان استقبال و هم رضایتمندی شرکت‌کنندگان افزایش می‌یافت تا این مرحله با شرایط مطلوبی در نیمه دوم سال 97 برگزار شده و پایان یابد.

 

* توجه ویژه به آموزش مداحی نوجوانان

سهرابی از برگزاری مرحله بعدی دوره تخصصی آموزش مداحی در نکا برای سال 98 نیز خبر داد و تصریح کرد: سطح کیفی مرحله دوم که برای سال 98 برنامه‌ریزی شده را ارتقای بیشتری می‌دهیم.

وی افزود: مرحله بعدی این دوره یا با حضور همین اساتید و یا با حضور اساتید مطرح کشوری برگزار خواهد شد تا بتوانند در بهبود سطح کیفی دوره کمک شایانی کرده و نتیجه آن را بتوان در خروجی کار مداحان به خوبی مشاهده کرد.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نکا اذعان کرد: مراسم اختتامیه دوره آموزش مداحی مربوط به نیمه دوم سال 97 در اوایل سال 98 برگزار می‌شود تا هم اختتامیه دوره 97 و هم افتتاحیه دوره دوم مربوط به سال 98 باشد.

این مسئول همچنین مداحی نوجوانان را نیازمند توجه ویژه‌تری دانست و اضافه کرد: در سال 98 سعی می‌شود شرایط سنین نیز در نظر گرفته شود به گونه‌ای که افراد زیر 16 سال با افراد بالای 16 سال تفکیک شوند و اساتید مخصوص هر رده بتوانند تخصصی‌تر با در نظر گرفتن شرایط هر رده سنی به آموزش مطلوب و کیفی مربوطه بپردازند.

در پایان وی گفت: کلاس‌ها نیز به روال قبل در دوره جدید برای دختران و پسران با هم برگزار می‌شود اما مجمع ذاکران در نظر گرفته شده برای خواهران و برادران در شهرستان جدا بوده و به صورت ماهانه تداوم خواهد داشت.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه