افتتاح اولین ایستگاه مطالعه کتاب در بیمارستان امام حسین(ع) نکا

شناسهٔ خبر: MTE2NDI2 -
اولین ایستگاه مطالعه در بیمارستان امام حسین(ع) نکا با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پیک نکا، فاطمه السادات جعفری در این زمینه افزود: تلاش برای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه از عمده وظایف مهمی است که برعهده داریم و باید از فضاهای مختلف برای توسعه این فرهنگ استفاده کرد.

وی اظهار کرد: مبارزه با جهل و نادانی از جمله تاکیدات دین مبین اسلام است که در همین راستا و براساس آموزه های دینی تلاش برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه باید در دستور کار قرار گیرد و ایستگاه مطالعه بیمارستانی از ابداعات مهم برای توسعه کتابخوانی است.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نکا اجرای این طرح را از برنامه های مهم و طرح پیشنهادی کتابخانه نکا برای اماکن پرتردد عنوان کرد و افزود: ایستگاه های مطالعه بر اساس برنامه در مکان های شلوغ و پر ازحام مانند ادارات پرتردد، فرودگاه ها، پایانه های مسافربری، بیمارستان ها و بانک ها نصب می شود تا افراد بتوانند در زمان های فراغت از کتاب های موجود استفاده کنند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه افزود: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با بهره گیری از شیوه های کاربردی از برنامه های مهمی است که در سطح کشور در حال اجراست و افتتاح اولین ایستگاه مطالعه کتاب در بیمارستان امام حسین(ع) نکا گامی برای توسعه کتابخوانی در این بخش است.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نکا گفت: در اولین گام شارژ این کتابخانه کتاب های مختلف تربیتی، شعر، داستان کوتاه و روانشناسی شارژ شد و منابع مختلف به صورت هفتگی در دستور کار قرار می گیرد./ شبستان

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه