فرماندار نکا مطرح کرد:

پای کار امدن ظرفیت شهرستان برای مدیریت شرایط پیش‌بینی نشده/ مردم نگران نباشند/ عدم گزارش خسارت جانی و صدماتی

شناسهٔ خبر: MTE2NDI4 -
فرماندار نکا ضمن دعوت مردم به آرامش با بیان اینکه جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد، گفت: شرایط در کنترل قرار دارد و باتوجه به شدت بالای بارش در سطح شهرستان به خصوص مناطق بالادست اما ظرفیت شهرستان پای کار بوده و آمادگی مواجهه با شرایط پیش‌بینی نشده به صورت کامل وجود دارد.

عبدالجواد توحیدی‌مقدم در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مدیریت شرایط پیش آمده در اثر باران‌های شدید 12 ساعت گذشته، اظهار کرد: از روز گذشته اطلاع‌رسانی نسبت به بارش‌های پیش رو انجام شده بود اما حجم بارش‌ها خیلی زیاد بوده است.

وی افزود: صبح امروز نیز ضمن تشکیل جلسه مدیریت بحران، تقسیم کار لازم میان دستگاه‌ها صورت گرفت که اطلاع‌رسانی لازم نیز به مردم انجام شد چراکه آب ورودی رودخانه خیلی بالا است و کم کم از بستر رودخانه بالا می‌آید.

فرماندار نکا با بیان پای کار آوردن ظرفیت نیرویی و تجهیزاتی شهر در راستای مدیریت شرایط، خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی لازم به مردم حواشی رودخانه در شهر و روستاها صورت گرفته تا اگر کسی بیماری در منزل دارد و یا خواب بوده بدون اطلاع نباشد و توصیه ما به مردم این است از تردد در نواحی اطراف و منتهی به رودخانه خودداری کنند.

این مسئول درمورد خسارت‌های گزارش شده تا کنون ضمن تأکید بر عدم گزارش خسارت جانی و مصدوم احتمالی، اضافه کرد: تا الان خسارتهایی هم که به ما وارد شده تأسیساتی و بیشتر در حوزه راه است که تا فردا برآورد وضعیت دقیق آن صورت می‌گیرد.

وی گفت: باوجود تمام تدابیری که اندیشیده و توانی که برای مهار شرایط به کار گرفته شده است اما در بعضی نقاط اقدام خاصی نمی‌توان انجام داد فقط کسبه و غیره باید مدیریت کنند که باران باعث متضرر شدن آنها نشود.

توحیدی مقدم با تأکید بر اینکه مردم اصلاً نگران نباشند، تصریح کرد: همه ادارات از جمله شهرداری، راهداری، بسیج، نیروگاه، شرکت سیمان و نیروی انتظامی با تمام توان برای مدیریت شرایط مشغول به کار شده‌اند و نیروها برای مقابله با هر اتفاق و یا بحران احتمالی آمادگی کامل دارند.

وی افزود: در برخی از معابر مانند ورودی مسکن مهر تا مقابل شهرک مسکونی شهید عباسپور در ورودی غربی نکا، بالا بودن ورودی آب به کانال مسکن مهر سبب خروج آب از بستر کانال و جاری شدن با شدت نسبی در سطح جاده بین شهری و کندی تردد در آن شد که با حضور نیروها و استقرار تجهیزات فنی تا حدودی مشکل رفع شده و ضمن ادامه داشتن فعالیت برای رفع کامل مشکل اما تردد به خوبی انجام می‌شود.

در پایان فرماندار نکا اذعان کرد: جای نگرانی وجود ندارد چراکه ما سعی می‌کنیم مدیریت لازم را انجام دهیم اما مردم نسبت به نزدیک شدن به رودخانه، کانال‌ها و معابر پر آب برای گرفتن عکس، فیلم و حتی سلفی به شدت اجتناب کنند تا شاهد حوادث تلخ ناشی از آن نباشیم.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه