فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا:

بسیج در خط مقدم خدمت‌رسانی به مردم است/ بکارگیری تمام ظرفیت بسیج برای کمک به آسیب‌دیدگان سیل

شناسهٔ خبر: MTE2NDMx -
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا بسیج را در تمام حوادث در خط مقدم خدمت‌رسانی به مردم توصیف کرد و گفت: تمام ظرفیت تجهیزاتی و نیرویی بسیج برای کمک به مردم حادثه دیده از سیل نکا بکار گرفته شد.

مجیدرضا شعبانی در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به حضور بسیج همیشگی در تمام شرایط سخت و دشوار مردم، بسیج را از بدنه مردم و برای مردم توصیف و اظهار کرد: در نخستین ساعات اطلاع از امکان وقوع شرایط سخت و بحرانی در شهرستان ستاد مدیریت بحران بسیج در ناحیه مقاومت سپاه نکا ایجاد شد چراکه بسیج یک نیروی مردمی است که در خط مقدم خدمت‌رسانی به مردم قرار دارد.

وی افزود: با تشکیل این ستاد مدیریت بحران و سازماندهی مناسب تجهیزات و نیروها به منظور به کارگیری به موقع در حوادث احتمالی پیش رو به نیروهای بسیجی در قالب گردان‌های عاشورا، بیت‌المقدس و کوثر در راستای خدمت‌رسانی به مردم اعلام آماده باش صورت گرفت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا خاطرنشان کرد: پس از سازماندهی نیروها به سرعت بسیجیان برای کمک به مردم به مناطق آسیب دیده اعزام شدند که نمونه آن را باید در آبگرفتگی منازل مردم در روستاهای لاکتراش، کمیشان و خورشید عنوان کرد.

این مسئول اضافه کرد: به منظور تأمین امنیت مردم در کنار نیروهای انتظامی شهرستان، گشت‌های ویژه بسیج به سرعت برای مناطق آسیب‌دیده برنامه‌ریزی و آغاز شد که البته درکنار تأمین امنیت در مواقع لزوم کمک به مردم گرفتار در سیل نیز به عنوان مأموریت در برنامه این گشت‌ها گنجانده شد.

وی گفت: تمام ظرفیت بسیج سازندگی شهرستان برای کمک به مناطق آسیب دیده از قبیل تجهیزات مانند کامیون‌ها، لودر، خودروهای نیمه سنگین باری و همچنین ظرفیت نیروی انسانی این نیرو به کارگیری شد که نمونه خدمات آن در روستای بایع‌کلا قابل بیان است.

شعبانی اطلاع‌رسانی به مردم درباره وقوع احتمالی سیل و طغیان رودخانه نکا همراه با اقدامات لازم مواجهه با بحران به مردم  را دیگر اقدام مهم بسیج برشمرد و تصریح کرد: هم در فضای رسانه‌ای شهرستان و هم حضور به صورت خانه به خانه نسبت به خانه‌های در حریم رودخانه برای آگاهی دادن به مردم برای انتقال به نقاط امن اقدام شد.

وی افزود: گشت‌های اطلاعاتی بسیج نیز در تمام سطح شهرستان برای دریافت آخرین اخبار و دریافت تحلیل دقیق از آخرین وضعیت اطلاعاتی و امنیتی به منظور ارائه به مبادی ذیربط در راستای تأمین امنیت مردم و پیش آمادگی مقابله با هرگونه اتفاق پیش‌بینی نشده نیز در دستور کار بسیج قرار گرفت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا ضمن تقدیر از همراهی مردم با نیروهای بسیجی خدمت‌رسان و مهمتر از آن حفظ آرامش خود در مواجهه با بحران، اذعان کرد: انتظار این است که پس از پایان بارندگی و فروکش کردن سیلاب به خصوص در مناطق پایین دست شهرستان همه مسئولان، ارگان‌ها، مردم و هرکس که توانی دارد دست در دست هم برای امداد‌رسانی به مردم آسیب‌دیده اقدام کنند.

این مسئول اضافه کرد: باید به گونه‌ای عمل شود که مردم احساس کنند در این شب عید مورد بی‌توجهی قرار ندارند بلکه هم مسئولان و هم افراد دیگر جامعه درکنار آن‌ها قرار داشته و حل مشکل آن‌ها را دغدغه خود می‌پندارند.

در پایان وی گفت: شاید در شرایطی اصلاً نتوان کار خاصی برای برخی از مردم انجام داد اما همین حضور مسئولان و مردم در کنار آسیب‌دیدگان یک حس همدردی و بیان دغدغه‌مندی نسبت به آنها را ایجاد می‌کند که می‌تواند از آلام مردم آسیب دیده نیز بکاهد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه