خطیب جمعه نکا بیان کرد:

پس گرفتن مصوبه FATF در مجلس/ آمریکا باید هم از سپاه عصبانی باشد/ رونق تولید با خرید محصول ایرانی و ارتقای کیفیت محصولات

شناسهٔ خبر: MTE2NDY1 -
امام جمعه نکا عصبانیت آمریکا از سپاه پاسدارن باتوجه به توانمندی‌های این نهاد انقلابی را طبیعی برشمرد و با تقدیر از حمایت‌های شعاری مسئولان از سپاه، خواستار این شد که مجلس مصوبه خود در رابطه با FATF را پس بگیرد.

به گزارش پیک نکا، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته شهرستان نکا با اشاره به نامگذاری سال 98 به نام رونق تولید، اظهار کرد: تمام مسئولان و مردم باید در جهت رونق تولید قدم برداشته و مهمترین گامی که برای رونق تولید می‌توانیم برداریم شناختن موانع تولید و رفع آن است.

این مسئول اضافه کرد : مجلس شورای اسلامی در سال 94 مصوبه‌های خوبی را در جهت رفع موانع تولید تصویب کرده که اگر  همان را اجرا کنیم دیگر نیاز به کار جدیدی نداریم و همین کار را امسال انشاءالله  حکومت، دولت مردان و مردم ما تصمیم بگیرند و همین برنامه را اجرا کنند.

امام جمعه شهرستان نکا با اشاره به اینکه تمامی ادارات و نهادها باید ملزم به خرید کالاهای ایرانی شوند، خاطرنشان کرد: همناطور که از قبل دستور داده شد هیچ دستگاه دولتی، حکومتی و نیز هر سه قوه نباید برای نیازهای خود دنبال کالاهای خارجی بروند بلکه باید کالاهای داخلی استفاده کنند.

این مسئول اضافه کرد: مردم باید ترجیح دهند که از کالاهای تولید داخل استفاده کنند و به تولیدکنندگان توصیه می‌کنیم که کیفیت را ارتقاء ببخشند، وقتی کالایی کیفیت درستی نداشته باشد کسی را نمی‌شود وادار به خرید کرد.

وی با اشاره به در پیش بودن سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) به نام روز جوان، گفت: قدر نسل جوان خود را باید بدانیم و باید مشکلاتشان را برطرف کنیم، زمینه اشتغال آنها، ازدواج آنها، رشد آنها، تعالی آنها به گونه‌ای نباشد که جوان ما احساس کند که اگر به دعوت فلان کشور خارجی پاسخ دهد و برود آنجا بهتر رشد می‌کند، اینجوری نباید باشد.

 

* دست برتر مقاومت در سوریه

محمدی لائینی تصریح کرد: چهارشنبه پیش رو، روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی است که از این عزیزان در همه عرصه‌ها زحمات و خدمات فراوانی را دیدیم و امروز هم در جریان سیل شاهد هستیم و تشکر و تقدیر داریم.

وی دستاورد فرزندان ملت ایران در جبهه نبرد مقاومت علیه داعش در منطقه را حفظ مقاومت و شکست سیاست‌های صهیونیست‌ها و آمریکا دانست و افزود: مستکبران دست به دست هم داده بودند تا یک جریان انحرافی تروریستی را راه انداخته، حمایت کرده، پول و تجهیزات دهند که مقاومت را مختل کنند و بین نظام جمهوری اسلامی، حزب‌الله و نیروهای مقاومت، عراق، لبنان و فلسطین فاصله بیندازند اما با هوشیاری رهبر انقلاب اسلامی و با مجاهدت فرزندان شما و سپاه قدس آنچنان مقاومتی شکل گرفته که تمام آن توطئه‌ها و سیاست‌ها شکست خورده است.

امام جمعه نکا با اشاره به اینکه همه آسمان و زمین لشکر خدا بوده و خدا از انسان‌های مومن دفاع و حمایت می‌کند، اذعان کرد: امروز الحمدلله در آنجا امنیت برقرار است، یک روزی 17 درصد سوریه در دست دولت سوریه بود و 83 درصد در دست تروریست‌ها اما امروز برعکس شده و 83 درصد آزاد شده است.

این مسئول اضافه کرد: امروز ارتش سوریه به گونه‌ای بازسازی و تقویت شده که در تمام خطوط مقدم آنها حضور دارند و آنها خطوط مقدم را دارند، نیازی نیست که فرزندان ما خطوط مقدم را داشته باشند.

وی گفت: فرزندان ما نه فقط ایرانی‌ها بلکه از فاطمیون، زینبیون، حیدریون، حزب‌الله و کشورهای گوناگون در حال حاضر فعال هستند و الحمدلله این‌ها آنقدرقدر قوی و عملیاتی شده و مهارت پیدا کردند که مواضع تروریست‌ها، مسلحین و معارضین را یکی پس از دیگری فتح می‌کنند.

 

* مردم منطقه ایرانیان را فرشته نجات می‌دانند

محمدی لائینی تصریح کرد: مشاهده کردیم که سوری‌ها  نسبت به ایرانی‌ها چقدر خوشحال و خوشبین هستند، خانه‌هایی را که صاحبان‌شان گذاشتند و رفتند، الان در بعضی از خانه‌ها بچه های ایرانی ما هستند آنجا، مرکز بصیرت دائر کردند، مرکز آموزش دائر کردند، از آنها سوال کردیم آیا این خانه‌ها را با اجازه استفاده می‌کنید، گفتند همه را اجازه گرفتیم، گفتند وقتی به صاحب‌خانه‌ها که بعضی‌ها در خارج هم هستند زنگ زدیم، گفتند اگر ایرانی‌ها هستند ما راضی هستیم و اشکالی ندارد، اگر دولت سوریه می خواهد استفاده کند نه، اگر ایرانی‌ها می‌خواهند استفاده کنند راضی هستیم.

وی افزود:  به آنها گفتم بهترین خدمت شما این است که تخم خوشبینی نسبت به ایران و ایرانی و نسبت به شیعه را اینجا بپاشید،  این‌ها در آینده محصول بسیار خوبی خواهد داد، نگاه‌شان به شیعه عوض شده و نگاه‌شان به ایران به قدری مثبت است که ایرانی را فرشته نجات می‌دانند، اینها دستاورد فرزندان شماست اما از نظر مالی نیاز به حمایت دارند.

در پایان امام جمعه نکا گفت: هر کسی دستش می‌رسد به جبهه‌های حوزه مقاومت در منطقه سوریه کمک کند، ما حاضر هستیم و دفتر ما هم این آمادگی را دارد، کسانی که دوست دارند کمک کنند انشاءالله کمک‌های آن‌ها را برسانیم.

 

 

* جهاد مقدس در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان

وی همجچنین به جریان مربوط به سیل نیز پرداخت و افزود: جریان سیل هم واقعا جریانی است که از چند جهت قابل توجه است، اول اینکه خود شهرستان ما سیل زده و آسیب دیده است، شهر کمتر اما بخش‌هایی از دشت، مزارع و قسمت هزارجیب که کل هزارجریب زمین‌ها تکان خورده و حرکت کرده، جاده‌ها خیلی ناجور و بالاخره خسارت‌های بسیار زیادی به بار آمده است.

خطیب جمعه نکا با بیان نیاز به پیدا کردن عوامل  و علل خسارت‌ها و مبارزه با آن‌ها، خاطرنشان کرد: از آن جهتی که خداوند در آغاز سال 98 با ریزش باران رحمت خود نشان داده که امسال بیش از سال‌های دیگر می‌خواهد به ما عنایت کند، از این جهت جای شکر دارد، باران، باران رحمت است، چشمه‌هایی که سال‌های سال خشک بود و الان همه آن چشمه‌ها آب‌دار شدند، سفره‌های زیرزمینی آمده بالا، سدها پر شده و برکات فراوان است اما قصور و تقسیر ما است ک زیرساخت‌ها را درست آماده نمی‌کنیم، نعمت به نغمت مبدل می‌شود، آن کاستی از طرف ما بوده و از طرف خداوند رحمت است.

این مسئول اضافه کرد: این جریان سیل باعث شده در میان مردم یک همگرایی، وحدت، احساس اخوت، حمایت‌های مالی، فیزیک و بدنی به وجود بیاید، اینجور اقوام مختلف، مذاهب مختلف به کمک همدیگر بشتابند بخصوص نسل جوان، نوجوان، باشور و عشق، همان عشقی که این‌ها را به جبهه‌های جنگ و جهاد می‌کشید با همان عشق به کمک سیل‌زده‌ها می‌روند، با همان عقیده به خالی کردن خانه‌ها از لجن‌ها و آلودگی‌ها اقدام کرده و آن را جهاد مقدس می‌دانند.

وی گفت: از این جهت برای ما مایه خوشحالی است ولی خسارت‌هایی که به وجود آمده مایه نگرانی است، انشاءالله همه مردم باید کمک کنند و فقط کمک‌های دولت کافی نیست، همه مردم باید کمک کنیم، حمایت‌های مالی باید داشته باشیم.

 

* سپاه فرزند انقلاب اسلامی است

محمدی لائینی با تقدیر از همه نهادهایی که در کمک‌رسانی به مردم تلاش کردند، تصریح کرد: باید بدانیم که یک عده هم دولتی و هم بعضی از افراد رفتند در مسیر آبها و مسیل‌ها ساخت‌وساز کرده جلوی آب را گرفتند و آب‌راه‌ها را اشغال کردند، نتیجه‌اش هم همین می‌شود.

وی در ادامه ابتدا به اقدام غیرانسانی آمریکا در مسدود کردن حساب‌های هلال احمر پرداخت و افزود: آمریکا این گام غیرانسانی را برداشته و حساب‌های هلال احمر را مسدود کرد که هموطنان ما در خارج نمی‌توانند به سیل‌زدگان کمک کنند اینها که داعیه حقوق بشر دارند اما در یک چنین فرصت‌های مهمی یک چنین موانعی را ایجاد می‌کنند.

امام جمعه نکا بیان کرد: از سوی دیگر در این روزهایی که پاسداران و بسجییان عزیز ما در جای جای مناطق آسیب دیده و سیل‌زده با تمام تجهیزات و امکاناتشان حضور پیدا کردند، مشغول خدمت و فعالیت هستند، در این شرایط، می‌آید این کار بسیار زشت و نادرست را انجام می‌دهد یعنی سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی و در لیست تحریم قرار می‌دهد.

این مسئول اضافه کرد: البته هنوز گنگره آمریکا تأیید و تصویب نکرده ولی هیچ بعید نیست که  کنگره آمریکا تأیید کند، بر فرض هم که تأیید و تصویب نکند، خباثت دولت آمریکا و ترامپ از این کار روشن شده و همه مردم، همه اجزای حکومت، دولتمردان، امروز حمایت خود را از سپاه پاسداران اعلام می‌کنند.

وی گفت: امروز اگر لباس به اندازه کافی بود همه مردم حاضر بودند با لباس سپاهی بیایند و ما هم خودمان به این لباس افتخار می کنیم چراکه لباس جنگ و جهاد است، لباس دفاع و لباس ازرش‌ها است، سپاه پاسداران فرزندان و محصول انقلاب اسلامی هستند و باید آمریکا بشنود که ملت بزرگوار ما از دست او عصبانی است و شعار مرگ بر آمریکا باید به گوش دولتمردان آمریکایی برسد.

 

* ترامپ FATF را اجرا کرده است

محمدی لائینی با اشاره به اثبات توانمندی سپاه در عرصه‌های گوناگون، اظهار کرد: هم در صحنه دفاع در دفاع مقدس هم در دفاع از حرم و در برابر همه خطرها، در عرصه سازندگی قرارگاه خاتم‌الانبیا شاید 50 درصد از ساخت و سازها،عمران و آبادانی به وسیله قرارگاه سازندگی است.

وی افزود: در حوزه فناوی، صنعت، وقتی آمریکا تحریم کرده، از برجام خارج شده، شرکت توتال فرانسه با اشاره  آمریکا پروژه مهم پالایشگاه ستاره خلیج فارس و تولید بنزین را رها کرده و رفته، به مخیّله هیچ کدام خطور نمی‌کرد که ایران این توانایی را داشته باشد که این پروژه عظیم فنی پیچیده صنعتی را انجام دهد اما سپاه پاسداران وارد میدان شده و این پروژ عظیم فنی را به پایان رساند، پیش از آن هم در پارس جنوبی این توانمندی علمی و فنی خود را نشان داده بود.

خطیب جمعه نکا عصبانی بودن دشمنان از دست سپاه را طبیعی خواند و خاطرنشان کرد: باید از دست سپاه عصبانی باشند، سپاه در حوزه فناوری حرف اول را می‌زند، در صنعت، ساخت و ساز، عمران و آبادانی و در حفظ امنیت حرف اول را می زند، در دفاع مقدس و دفاع از حرم حرف اول را می‌زند این توانمندی‌های سپاه پاسداران است که دشمنان را واقعاً عصبانی کرده و ما به دشمنان می‌گوییم حال که می‌خواهید عصبانی باشید، بدانید که این ملت هیچگاه دست از حمایت سپاه بر نخواهد داشت.

این مسئول با قابل تقدیر خواندن حمایت‌های مسئولان از سپاه، اضافه کرد: اما بنده می‌خواهم یک تذکری به دولتمردان و مجلسیان بدهم که ترامپ همان FATF  را اجرا کرده و کاری دیگری نکرده است، یعنی همان چیزی را که اگر ما مصوبه کنیم ما هم باید همین کار را بکنیم یعنی ما هم باید یک روز سپاه را تحریم کنیم چونFATF  این را می‌گوید که همه گروه‌های تروریستی باید منابع مالی‌شان از بین برود و تحریم شوند.

وی گفت: گروه‌های تروریستی را هم خودشان تعریف می‌کنند، تعریف ما را که نگاه نمی‌کنند، آنوقت به ما می‌گویند باید سپاه هم تحریم شود، پس ترامپ همان کاری را کرده که اگر ما FATF را امضا کنیم باید ما هم همان کار را بکنیم.

در پایان محمدی لائینی تصریح کرد: این حمایت‌های شعاری، قولی و گفتاری مجلسیان و دولتمردان بسیار خوب است اما یک کار بکنند که آمریکا خیلی عصبانی می‌شود از این کار و آن این است که بنشینند مصوبه کنند که آن مصوبه قبلی ما در رابطه با FATF را پس می‌گیریم و آن مصوبه دیگر مورد امضای ما نیست، اگر این کار را بکنند بهترین خدمت را به سپاه پاسداران انجام دادند، خواسته ما این است که مجلسیان عزیز مصوبه قبلی خودشان را در رابطه با کنوانسیون‌های FATF  را پس بگیرند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه