امام جمعه نکا در مراسم سالگرد ارتحال امام:

ولایت فقیه پادزهر خطرات تهدیدکننده انقلاب است/ گلایه از مُهر سکوت بر دهان مراکز منتسب به امام در فتنه‌ها

شناسهٔ خبر: MTE2NTkx -
امام جمعه نکا گفت: تمام خطرات زمانی کارساز خواهد شد که ولایت فقیه تضعیف شده و از پشتوانه‌های مردمی برخوردار نباشد که اگر ولایت فقیه را محکم و جدی گرفته، درک کنیم و خسته نشده و حمایت کنیم هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید.

به گزارش پیک نکا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی در نکا به میزبانی مسجد امام خمینی(ره) این شهرستان با اشاره به سالروز به رهبری رسیدن رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: به حق می‌شود گفت که ایشان ذخیره الهی است چراکه تا مرز شهادت رفت اما خداوند او را برای یک چنین مسئولیت و رسالتی ذخیره کرده است.

وی افزود: در موقعیت و مسئولیت رهبری به وضوح دیده شد که دست خدا و عنایت خداوند بوده به شکلی که آنی که قائم مقام شده بود را خداوند کنار زد و آنی که هیچکس در آن روز فکرش را هم نمی‌کرد موهبت آمد و در شأن و بر شانه رهبر عزیزمان نشسته است.

امام جمعه نکا خاطرنشان کرد: ابتدا در خبرگان صحبت از شورای رهبری بود که رأی نیاورد و بعد به سمت شخص رهبر رفتند که در میان افراد گوناگونی که مطرح بودند خداوند ذهن‌ها  و دل‌ها را به سمت رهبر انقلاب برد البته از ایشان امتناع و از خبرگان اصرار بود که با رأی سنگین اکثریت قاطع این موهبت به ایشان داده شد و این عنایت خدا بوده است که به هرکس بخواهد عزت می‌دهد.

 

* لزوم درک صحیح از شئون ارشادی و ولایی رهبری

محمدی لائینی به هشدارهای امام راحل در سال‌های پایانی عمر ایشان نسبت به انقلاب و مردم اشاره و تصریح کرد: اخطارها و هشدارهای امام درباره خطرهایی که آینده انقلاب را تهدید می‌کند را باید جدی بگیریم.

وی افزود: رهبر جامعه اسلامی دو شأن دارند که یکی ارشادی، اخلاقی و توصیه‌ای که ارشاد و توصیه می‌کنند، حتی اگر ولی فقیه هم نباشند که در مسائل اجرایی بیشتر اینطوری است چراکه ساز و کار مملکت ما براساس قانون اساسی مشخص است و قوای مختلف شرایط خود را دارند که رهبری ارشاد و راهبری می‌کنند و آن‌ها باید این مقدار معرفت و احساس مسئولیت را داشته باشند و تذکرات و ارشادهای رهبری را نیز جدی بگیرند.

عضو هیئت علمی دانشگاه و حوزه‌های علمیه اذعان کرد: یک نمونه هم اینکه در شرایط برجام به تذکرات رهبری عمل نشده چراکه در ته دل مذاکره با آمریکا را قبول نداشت، ندارد و نخواهد داشت همانطور که امام راحل هم همینطوری بود که فرستادگان ریگان رئیس جمهور اسبق آمریکا برای مذاکره را نپذیرفت.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: مگر با شیطان جای مذاکره وجود دارد که در غیر اینصورت دیگر شیطان نبود، چه کسی با شیطان مذاکره می‎کند که این بیانات در جایگاه ارشادی و توصیه‌ای است و بنای دخالت مستقیم ندارد.

وی گفت: اما رهبری یک شأن حکومتی و ولی امری نیز دارد که در این جایگاه اگر نسبت به کلیت نظام و انقلاب، رهبر انقلاب اسلامی مصلحتی ببیند باید ورود کند که دیگر شأن چون و چرا و پذیرفتن یا نه ندارد بلکه باید اطاعت کرد.

 

* هشدار صریح امام از خطرات لیبرال‌ها، انجمن حجتیه، نفوذ و نفاق

محمدی لائینی تأکید کرد: امام بزرگوار در جایگاه ارشادی خطرها را بیان کردند اما وقتی ببیند می‌خواهد به واقعیت بپیوندد ورود می‌کند مانند جریال لیبرال‌ها که از جایگاه ولی امری ورود کرد و گفتند تا من هستم نخواهم گذاشت حکومت دست لیبرال‌ها بیفتد.

وی با اشاره به منشور روحانیت افزود: در این مشور چهار خطر بازگشت لیبرال‌ها، خطر بازگشت انجمن حجتیه که بسیار خطرناک بوده و اکنون هم پنهانی دارند برپایه اسلام بدون سیاست، جهاد، شهادت، حکومت و جدایی دین از سیاست و بی‌خطر برای آمریکا کار خود را می‌کنند، خطر نفوذپذیری از ضد انقلاب توسط خودی‌ها و چهارم خطر نفاق مطرح شده است.

امام جمعه نکا بیان کرد: بخش زیادی از جاسوسی‌ها و استراق و انتقال اطلاعات و فروش آن به خارج توسط شبکه نفاق دارد انجام می‌گیرد اما در یک سال پایانی عمر خود امام راحل از خطر اسلام آمریکایی سخن گفتند که همان اسلام انجمن حجتیه است.

این مسئول اضافه کرد: امام اسلام آمریکایی را اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیان، اسلام مُلاهای کثیف درباری، اسلام مقدس‌نماهای بیشعور حوزوی و دانشگاهی، اسلام ذلت، اسلام نکبت، پول و زور، اسلام فریب، سازش و اسارت و اسلام حاکمیت سرمایه‌داران بر مظلومان و پا‌برهنگان خوانده است.

وی گفت: خطرهای گوناگونی انقلاب را تهدید می‌کرد و می‌کند و امام این خطرات را تذکر دادند که از جمله آن‌ها بازگشت لیبرال‌ها بوده که جریان لیبرال‌ها در مملکت از ملی‌گراها وارد شده و از دل ملی‌گراها نهضت آزادی بوجود آمده تا بتواند جریان مومن را جذب کند که عمدتا تفکر جریان لیبرالی از طریق نهضت آزادی ظهور و بروز کرده است.

 

* صف‌آرایی همه خطرات مد نظر امام در فتنه 88 مقابل انقلاب

محمدی لائینی با اشاره به نامه امام به مناسبت خلع منتظری از جانشینی رهبری، اظهار کرد: لیبرال‌ها معتقد به جدایی دین از مسائل اجتماعی به خصوص سیاست و حکومت بوده و به دنبال جمهوری دموکراتیک بودند، با ورود اصل ولایت فقیه در قانون اساسی به شدت مخالف بودند و قصد انحلال خبرگان قانون اساسی را داشتند که با مخالفت امام مواجه شدند.

وی افزود: مخالفت با حکم سلمان رشدی، طرفداری وابستگی کشور به آمریکا و مخالفت با تسخیر لانه جاسوسی درکنار سلطنت‌طلب بودن تنها بخشی از ویژگی‌ها و تفکرات لیبرال‌ها بوده است.

امام جمعه نکا خاطرنشان کرد: ما خطر لیبرال‌ها و جریان حجتیه را دست کم گرفتیم درحالی که تاریخ خطر آن‌ها را اثبات کرده است بنابراین باید دیگاه‌ها و هشدارهای امام را مطرح کرده و باید انقلاب را به عنوان فرزند واقعی امام حفظ کنیم.

این مسئول اضافه کرد: تمام این خطرهایی که امام هشدار دادند در جریان فتنه 88 همه دست به دست هم دادند که هم انجمن حجتیه، هم سلطنت‌طلب‌ها، هم نافقین و هم نفوذی‌ها در وسط میدان بودند و تمام این خطرها آنطور که در فتنه 88 خود را یک جا و در کنار هم نشان دادند شاید در هیچ تجربه‌ای از عمر 40 سال انقلاب در کنار هم متحد و یک جا رونمایی نشدند.

وی گفت: اهمیت جریان فتنه 88 به خاطر همین است که ممکلت را تا مرز خطر پیش برده بودند و بزرگترین افتخار و اقتدار نظام یعنی حضور 40 میلیونی نظام در انتخابات را از دست ما گرفتند.

 

* عدم درک ولی و خستگی، مشکل امت امیرالمونین

محمدی لائینی تصریح کرد: شعارهای «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» و «انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است» یعنی با شعارهای اصلی نظام درافتادن و این تبلور تمام آن مشکلات در یک حادثه به نام فتنه 88 بوده است.

وی افزود: پادزهر این خطرات را نیز امام راحل بیان کردند که یکی از مهمترین پادزهرهای این خطرها ولایت فقیه است که فرمودند پشتیبال ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.

عضو هیئت علمی دانشگاه و حوزه‌های علمیه اذعان کرد: تمام خطرات زمانی کارساز خواهد شد که ولایت فقیه تضعیف شده و از پشتوانه‌های مردمی برخوردار نباشد که اگر ولایت فقیه را محکم و جدی گرفته، درک کنیم و خسته نشده و حمایت کنیم هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید.

این ستاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: مردم زمان امیرالمونین دو مشکل داشتند که یک علی(ع) را درک نمی‌کردند و دوم اینکه از همراهی علی(ع) خسته شده بودند اما ملت ما هم رهبر را درک کرده و هم از ادامه راه و تبعیت از رهبر خسته نشدند.

وی گفت: اگر در جریان فتنه 88 ایستادگی ولایت فقیه نبود خطر بسیار بزرگ بود اما کسی که هشت ماه مانور خطر در خیابان‌ها را بی‌نتیجه گذاشت ولایت فقیه بود بلکه هوشیاری رهبر و حماسه 9 دی‌ها بوده که خطر را خنثی کرده است.

 

* انتقاد از تشکیلات اشرافی نامتناسب با سادگی امام

محمدی لائینی تأکید کرد: جای تأسف است که چند مرکز ازجمله بیت امام و جماران، حرم حضرت امام و مرکز حفظ و نشر آثار امام که منتسب به امام است در تمام جریانات، فتنه‌ها و خطرها مهر سکوت به دهان زدند

وی افزود: این افراد سر بیت‌المال نشسته هستند و این مراکز حساس را گرفتند، کارشان آن شده که آن تشکیلات اشرافی را برای حرم امام بوجود آوردند، تشکیلاتی که روح امام با آن سادگی شاید اصلاً آن را قبول نداشته باشد و سالی یک مراسم سالگرد امام می‌گیرند.

در پایان امام جمعه نکا خاطرنشان کرد: امام را اینطوری نمی‌توان زنده نگه داشت بلکه امام را با آثار و حفظ انقلاب اسلامی می‌توان نگه داشت که جای گلایه و تأسف دارد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه