مدیر ورزش و جوانان نکا خبر داد

آماده‌سازی مجموعه ورزشی آسیب دیده از سیل نکا در ایستگاه پایانی/ زورخانه نکا امسال هم تکمیل نمی‌شود

شناسهٔ خبر: MTE2NjE0 -
مدیر ورزش و جوانان نکا گفت: استخر ورزشی و زمین فوتبال شهدای نکا که از سیل نوروز 98 در این شهرستان دچار آسیب و خسارت شده بودند در مدت چند روز آینده برای علاقه‌مندان آماده بهره‌برداری و استفاده مجدد می‌شود.

 مجتبی رضایی در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به نزدیک شدن آماده‌سازی زمین فوتبال بزرگ آسیب دیده از سیل نوروز 98 در شهر نکا به مراحل پایانی خود، اظهار کرد: به ارتفاع نزدیک به نیم متر گِل بر روی چمن زمین فوتبال شهدای نکا وجود داشت که تمام آن برداشته شده است.

وی افزود: فقط خاک‌های چسبیده به چمن مجموعه ورزشی باقی‌مانده که باید توسط خودرورهای آتش‌نشانی مورد شست‌وشوی ریز و دقیق قرار گرفته و سپس با شاد کردن چمن مصنوعی آن آماده استفاده قرار بگیرند.

مدیر ورزش و جوانان نکا با بیان قرار داشتن در فصل گرما و آماده‌باش خودروهای آتش‌نشانی برای مقابله فوری با هرگونه مشکل، خاطرنشان کرد: همین امر سبب عقب افتادن بازگشایی مجموعه شده که البته شاد کردن چمن نیز نزدیک به 50 میلیون تومان هزینه در بر دارد.

این مسئول اضافه کرد: خسارت‌های سیل تنها شامل زمین ورزشی نبوده و استخر شنای مجاور این زمین فوتبال نیز به خصوص در بخش تأسیسات با آسیب جدی مواجه شده که در هردو بخش کار به خوبی پیش رفته اما در نهایت این دو مجموعه با هزینه‌ای نزدیک به 300 میلیون تومان آماده بهره‌برداری مجدد گشته‌اند.

وی گفت: استخر آماده استفاده شده که با انجام تست‌های نهایی و شست‌وشوی تکمیلی در نهایت قبل از نیمه تیرماه بازگشایی شده و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد و می‌توانیم مجدداً شاهد حضور علاقه‌مندان به ورزش شنا در آن باشیم همچنین زمین فوتبال نیز نهایتاً تا قبل از مردادماه بازگشایی می‌شود.

این مدیر ورزشی در نکا تصریح کرد: این کارها در شرایطی صورت پذیرفته که هیچ پولی تاکنون به کار تزریق نشده درحالی که قرار بوده از ستاد بحران مبلغی درحدود 200 میلیون تومان به پیمانکار داده شود اما هنوز انجام نشده است.

 

* عدم تکمیل زورخانه شهر نکا

رضایی در بخش دیگر از سخنان خود باتوجه به قرار داشتن در روز ورزش‌های زورخانه‌ای، تصریح کرد: زورخانه شهرستان نکا تا مرحله دیوارچینی و سقف پیش رفته و بعد از آن اقدام دیگری در آن صورت نپذیرفته است.

وی افزود: امسال قرار است بخش دیگری از پروژه شروع به کار کند که با تزریق مبلغی جدید بخش دیگری از آن تکمیل می‌شود اما بعید است که در سال 98 این مکان ورزشی به بهره‌برداری برسد.

مدیر ورزش و جوانان نکا خاطرنشان کرد: ساخت این ورزشگاه در قالب پروژه‌های ملی است که مبالغ آن کمی سخت به صورت اوراق عرضه می‌شود که پیمانکاران نیز رغبت چندانی برای دریافت اوراق ندارند چراکه زمان دریافت مبالغ اوراق یک سال زمان می‌برد و پیمانکار پس از یکسال از اقدام خود باید هزینه‌های خود را دریافت کند که همین امر سبب عدم تمایل پیمانکاران می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: این مجموعه یک زورخانه استاندارد با زیربنای 250 متر است که ابعاد لازم را در بر می‌گیرد و ورزش باستانی ایران با اولویت فتوت، جوانمردی و پهلوانی است که در آن علاوه بر بردن نام امیرالمونین علی(ع) جوانان و نوجوانان را با جوانمردی آشنا می‌کند.

وی گفت: بسیاری از برنامه‌های ورزشی و مذهبی نیز در این مکان تدارک دیده می‌شود که گلریزان‌ها و کمک به مستنمندان و مراسمات مذهبی در این فضا برگزار شده و به عنوان یک عبادتگاه ورزشی به شمار می‌آید.

 

* تأخیر 6 ساله در پروژه

رضایی اذعان کرد: این زمین بیش از 6 سال قبل واگذار شده است اما در مدت سه سال گذشته از مرحله اسکلت به وضعیت کنونی رسیده است که در تلاش هستیم تا سال آینده کار ساخت آن به پایان برسد.

در پایا وی افزود: در یک برهه از سال‌های قبل نیز شهرداری و شورای اسلامی شهر نکا درصدد ساخت یک مجموعه شامل ورزشگاه زورخانه و موزه بوده‌اند که با تغییر شهردار این بحث عملا پایان یافت.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه