کریمی پاسخ اعتماد سرمربی ایران را داد

طلسم‌شکنی پاسور جوان نکایی در مسابقات لیگ ملت‌های والیبال+عکس

شناسهٔ خبر: MTE2NjE4 -
جواد کریمی پاسور جوان تیم ملی کشورمان در دیدار برابر استرالیا از هفته چهارم رقابت‌های لیگ ملت‌های والبیال موفق شد با ارائه نمایشی موفق و کسب اولین امتیاز خود در این رقابت‌ها کارشناسان را به ظهور پدیده‌ای توانمندی برای جانشینی سعید معروف امیدوار کند.

به گزارش پیک نکا، چهارمین هفته لیگ ملت‌های والیبال درحالی به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در شهر اردبیل در حال برگزاری است که تا این هفته و پایان برگزاری 11 دیدار تیم ملی والیبال ایران با اقتدار در صدر رقابت‌ها قرار دارد.

دومین دیدار هفته چهارم این رقابت‌ها در سالن رضازاده شهر اردبیل میان تیم‌های جمهوری اسلامی ایران و استرالیا برگزار شد که در پایان این دیدار نمایندگان کشورمان موفق شدند با ارائه نمایشی دلچسب و مقتدر با نتیجه قاطع 3 بر صفر به برتری دست پیدا کنند.

این دیدار یک طرفه اما سبب حضور بیشتر بازیکنان جوان تیم والیبال کشورمان در ترکیب اصلی و زمین مسابقه بود تا هم سبب استراحت بیشتر بازیکنان اصلی تیم شده و هم اعتماد به نفس جوانان را افزایش دهد.

 

 

* حضور موثر و موفق جوان نکایی با چاشنی طلسم‌شکنی

البته باوجود برتری با اختلاف زیاد در هر سه دست مسابقه از سوی نماینده کشورمان سرمربی تیم ملی تقریباً تمام بازیکنان ذخیره خود را به نوبت به زمین مسابقه آورد اما تنها کسی که به نظر از این قاعده مستثنی نشان می‌داد کاپیتان تیم ملی بود.

سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال ایران که درحال حاضر یکی از بهترین بازیکنان رقابت‌ها نیز به شمار می‌آید جانشینی جوان از خطه شمال کشور و شهرستان نکا را پشت سر خود می‌بیند.

جواد کریمی جوان مستعد و توانمند نکایی تیم ملی والیبال کشور تنها جانشین بهترین پاسور رقابت‌ها برای کشورمان به شمار می‌آید که اختلاف سطح فعلی وی با سعید معروف سبب شده تا سرمربی تیم ملی کمتر از جانشین بهترین بازیکن خود استفاده کند.

اما در نهایت و در امتیازات پایانی دست سوم، سرمربی تیم ملی مجاب شد تا درحالی که تیم کشورمان با نتیحه 19 بر 10 و با اختلاف 9 امتیازی از حریف پیش بود جواد کریمی را به زمین مسابقه فرستاده و جایگزین سعید معروف کند.

این جوان اهل شهرستان نکا نیز در همان دقایق کوتاه موفق شد با دادن چند پاس تماشایی و کسب یک امتیاز در دفاع روی تور و مقابل مهاجم حریف به نوعی در این رقابت‌ها طلسم‌شکنی کرده و با کسب اولین امتیاز برای تیم کشورمان توانایی بالای خود را به مربیان خود نشان دهد.

البته در دیدار امروز که اختلاف امتیازی دو تیم در هر سه دست بسیار زیاد شده بود از نظر کارشناسان والیبال در دست‌های اول و دوم بلکه از ابتدای مسابقه نیز کولاکویچ سرمربی تیم ایران می‌توانست زودتر از این جواد کریمی را به زمین بفرستد که هم فشار کمتری به پاسور اصلی خود وارد کرده و هم جانشین وی را محک جدی بزند.

 

 

* فرصت کم‌نظیر حضور در مرحله نهایی در اولین تجربه

به هرحال جوان نکایی آینده‌دار والیبال ملی ایران در لحظات هرچند کوتاه حضور خود در زمین مسابقه برابر استرالیا موفق شد با عملکردی مناسب آمادگی بالای فنی، بدنی و روحی خود را نشان دهد بلکه درصورت مسجل شدن صعود تیم ملی از مرحله گروهی در همین هفته بتوان شاهد حضور بیشتر وی در سه مسابقه مانده تیم ملی در کشور بلغارستان در هفته پنجم باشیم.

با این تفاسیر و درصورت ادامه موفقیت‌های تیم ملی والیبال کشورمان می‌توان امیدوار بود که جوان نکایی حاضر در تیم ملی والیبال کشورمان که برای اولین بار فرصت حضور در چنین عرصه‌ای را یافته در اولین تجربه خود بتواند حضور در مرحله نهایی رقابت‌ها در شیکاگو آمریکا را نیز به تجربیات ارزشمند خود اضافه کند.

شایان ذکر است که جواد کریمی پاسور ارزشمند نکایی سابقه حضور در رده‌های مختلف سنی تیم‌های ملی والیبال کشور را داشته که ازجمله آن باید به عناوین برتر مسابقات جهانی جوانان و نوجوانان اشاره کرد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه