شوک بزرگ کشتی نکا برای ورزش مازندران

ارگ کیان نکا از لیگ دسته اول کشور کنار کشید/ کاهش نمایندگان مازندران در لیگ برتر کشور حاصل بی‌توجهی مسئولان نکا

شناسهٔ خبر: MTE2Njcx -
تیم کشتی پاس ارگ کیان نکا که با اقتدار به مرحله پایانی لیگ دسته اول کشتی آزاد کشور صعود کرده بود به علت آنچه بی‌توجهی مسئولان این شهرستان بیان شده از ادامه حضور در رقابت‌ها کنار کشید.

به گزارش پیک نکا، در هفته‌های گذشته حضور یک تیم بی نام و نشان از کشتی شهرستان نکا در جمع مدعیان لیگ دسته اول کشتی آزاد کشور موجی از امید و نشاط را در میان ورزشکاران و جوانان این شهرستان به راه انداخت.

اما این بی نام و نشانی تنها مدت کوتاهی به طول انجامید و نماینده شایسته نکا و مازندران با بردهای پیاپی داخل و خارج از خانه در برابر تیم‌های مدعی استان‌های دیگر نام خود ار خیلی زود بر سر زبان‌ها انداخت.

ادامه این روند موفق از سوی تیم کشتی آزاد پاس ارگ کیان نکا و کسب برد در تمام دیدارهای مرحله گروهی این تیم را به عنوان یک مدعی تمام عیار معرفی کرد تا همگان منتظر قهرمانی کشتی‌گیران موفق نکایی در این رقابت‌ها باشند که گویا مشکلات فراوان در مسیر تیم‌داری سبب تصمیم عجیبی از سوی مالک این تیم شده و از ادامه رقابت‌ها کناره‌گیری کرده است.

 

* همه تلاش کردند به جز...

برای پیگیری موضوع با روح‌الله حسینی مالک تیم کشتی آزاد پاس ارگ کیان به گفت‌وگو پرداختیم که وی با اشاره به قطعی بودن تصمیم خود مبنی بر عدم ادامه رقابت‌ها، اظهار کرد: دیگر قصد ادامه حضور در رقابت‌های کشتی آزاد لیگ دسته اول کشور را نداریم.

وی افزود: با توجه به قول‌های داده شده توسط مسئولان شهرستان به منظور حمایت از تیم کشتی ارگ کیان نکا، متأسفانه هنوز این امر محقق نشد و با توجه به صعود مقتدرانه به مرحله نیمه نهایی به دلیل مشکلات مالی از ادامه حضور در این رقابت‌ها انصراف می‌دهیم.

 

 

مالک تیم کشتی ارگ نکا با انتقاد از وعده‌های بی‌اثر مسئولان، خاطرنشان کرد: بنده و مجموعه تیم ارگ کیان با تمام توان خود با حمایت‌های اداره ورزش و جوانان نکا به سوی موفقیت تلاش کردیم و در این راه نیز موفق شدیم اما دیگر توان مالی در راستای ادامه حضور در این رقابت‌ها میسر نمی‌باشد.

وی اضافه کرد: تمام توان خود را برای حضور موفق به عنوان نماینده شهرستان نکا در مسابقات کشوری به کار گرفتیم و از زندگی خود برای این موفقیت مایه گذاشتیم اما مسئولان به هیچ کدام از وعده‌های خود عمل نکردند.

 

* فراموشی تیم پس از عکس‌های یادگاری

حسینی تصریح کرد: شورای اسلامی شهر نکا و فرمانداری این شهرستان هرکدام قول مبالغ ناچیزی را برای کمک به تیم دادند اما تا این مرحله هیچ کمکی نکردند و به نظر می‌رسد پس از گرفتن عکس‌های یادگاری تیم را فراموش کرده‌اند.

وی افزود: مجموع کمک‌های وعده داده شده از سوی مسئولان این شهرستان کمتر از یک دهم هزینه‌های تیم بوده که بخشی از آن از سوی اسپانسر تیم تأمین شد و ما بقی را شخصاً تأمین کردیم اما همین وعده ناچیز نیز عملی نشد.

مالک باشگاه پاس ارگ کیان نکا اذعان کرد: پیروزی در تمام رقابت‌های داخل و خارج خانه در دور گروهی و ایجاد شور و هیجان خاصی در سطح مردم شهرستان نکا که نظر مسئولان کشوری را نیز به این شهر جلب کرد هم سبب حرکتی از سوی مسئولان نکایی نشد.

در پایان وی گفت: نامه انصراف از ادامه مسابقات را برای فدراسیون کشتی ارسال کرده‌ایم و با توجه به شرایط و وضع موجود ترجیح می‌دهیم که با درخواست ما موافقت شده و دیگر در رقابت‌ها حاضر نباشیم.

 

* یک فرصت‌سوزی تلخ و انگشت اتهام به سمت مسئولان

این درحالی است که باوجود برگزاری مرحله پایانی رقابت‌های لیگ دسته اول کشور در روز پنجشنبه هفته آینده دهم تیرماه در تهران، اما باتوجه به شرایط پیش آمده تیم ارگ کیان به علت قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر لیگ دسته اول بدون در نظر گرفتن عنوان مرحله پایانی مستقیماً به لیگ برتر نیز صعود کرده است.

البته تیم ارگ کیان نکا در مجموع رقابت‌های خود در گروه دو با ۶ بازی و ۶ برد قاطع تیمی، ۴۹ برد و ۱۱ باخت انفرادی با ۱۳۶ امتیاز مثبت به‌عنوان تیم اول به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرده بود و بنابر اعلام مالک این تیم صعود به عنوان قهرمان لیگ دسته اول کشور به لیگ برتر کشتی هدف این تیم بوده است.

 

 

با این شرایط حذف نماینده مقتدر و خوش‌آتیه کشتی آزاد شهرستان نکا بلکه استان مازندران از مرحله پایانی لیگ دسته اول و همچنین کاسته شدن از تعداد نمایندگان مازندران در فصل آینده لیگ برتر کشتی کشور اتفاق تلخی است که مسئولان شهرستان نکا به خصوص نماینده مردم شرق مازندران در کنار مسئولان استانی باید پاسخگوی اتفاق پیش آمده باشند.

چراکه به یقین حمایت از تیم‌های ورزشی حرفه‌ای از وظایف مسئولان شهرستان و استان به خصوص پس از دادن وعده‌های رنگارنگ پیش از آغاز مسابقات، به شمار آمده و عدم تحقق آن می‌تواند فشار بسزایی را بر مالک و گردانندگان تیم‌ها وارد کرده تا درنهایت آن‌ها را از ادامه تیم‌داری باز دارد.

این اتفاق نیز جز خسران و افسوس برای مردم یک شهرستان که می‌توانستند دارای نماینده موفق در سطح اول ورزش نخست کشور باشند دستاورد دیگری نداشته و بر اساس انگشت اتهامی که به سمت مسئولان دراز شده مجموعه پیک نکا آمادگی لازم برای دریافت توضیحات مسئولان و ارائه به افکار عمومی به خصوص جامعه ورزش این شهرستان را دارد.

 

تنظیم گفت‌وگو از رضا حمزه‌پور

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه