با رویکرد ارائه راهکار حل مسائل و مشکلات شهرستان

مجمع بسیجیان شهرستان نکا تشکیل شد/ هفت گروه تخصصی محتوایی، مهمترین رکن مجمع

شناسهٔ خبر: MTE2Njgw -
رئیس مجمع بسیجیان شهرستان نکا با اعلام تشکیل و آغاز به کار این تشکل متشکل از هفت گروه تخصصی به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین رکن و دارای وظیفه محتوایی مجمع، احصاء مسائل و مشکلات شهرستان، ارائه راه‌کارها و تدوین بسته‌های سیاستی را رویکرد اصلی آن برشمرد.

حسین باقری در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به تشکیل و شروع به کار مجمع بسیجیان شهرستان نکا، اظهار کرد: با توجه به رويكردهاي تحولي سال‌هاي اخير، به ويژه راه‌اندازي مجامع بسيجيان، حركتي ارزشمند و خردمندانه شكل گرفته است كه مي‌تواند منشأ اثر و موجب تحول و نقش‌آفريني در عرصه‌ها و سطوح مختلف اجتماعي گردد.

وی افزود: بهره‌مندي از ظرفيت فكري بسيجيان انديشه‌ورز، خواص و نخبگان جامعه راهبرد مباركي است كه در راستاي تحقق مردم‌سالاري ديني الگويي موفق خواهد بود و قادر است در عرصه‌هاي متنوع، جامعه را راهبري و اين ظرفيت را دارد كه در لايه‌ها و سطوح و شئون مختلف اثرگذار بوده و در راستاي دولت‌سازي، اعتلاي اجتماعي و جامعه اسلامي گام بردارد.

رئیس مجمع بسیجیان نکا خاطرنشان کرد: با اين معيار، مجمع بسيجيان شهرستان نكا، تشكيل شد كه اين مجمع شامل هفت گروه تخصصی با عناوین اقتصاد و زیربنایی؛ فرهنگی و اجتماعی؛ سیاست داخلی و خارجی؛ حقوقی، قضایی و امنیتی؛ آموزش، تحقیقات و فن‌آوری؛ مدیریت و حکمرانی؛ رسانه و فضای مجازی می‌شود.

این مسئول با بیان اهمیت ارکان اصلی و تخصصی در کارآمدی و اثرگذاری هرچه بیشتر مجمع در شهرستان، اضافه کرد: گروه‌های هفت‌گانه به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین رکن مجامع بسیجیان محسوب شده و وظیفه محتوایی مجمع را بر عهده دارند.

وی گفت: بنابراین اعضای این گروه‌ها که مجموعه‌اي از صاحب‌نظران، انديشه‌ورزان، متخصصان و پ‍‍‍‍ژوهشگران بسيجي شهرستان هستند با هم‌اندیشی، تحقیق و پژوهش با محوریت حل مساله، مسائل و مشکلات شهرستان را احصاء و نسبت به ارائه راه‌کارها و تدوین بسته‌های سیاستی اقدام می‌نمایند.

باقری در ادامه تصریح کرد: به تعبير مقام معظم رهبري، هر كشوري مسايل و مشكلاتي دارد كه بايد حل شوند آن هم به صورت علمي؛ بنابراین مجمع بسيجيان شهرستان نكا در اين راستا دنبال اهدافي نظير احصا مسايل شهرستان و ارايه راه حل‌هاي تخصصي به منظور كمك به كارآمدسازي دستگاه‌ها و سازمان‌ها، اميد بخشي به مردم و اعلام مواضع و مطالبه‌گري براي رشد جامعه و پيشرفت كشور، در راستاي حفظ و تحقق اهداف انقلاب اسلامي، است.

در پایان وی تأکید کرد: از همه دلسوزان نظام مخصوصاً نخبگان و اندیشه‌ورزان بسیجی تقاضا می‌شود چنانچه در حوزه هفت‌گانه فوق ایده، طرح و یا راه حلی دارند، مراتب را به صورت مکتوب به جانشین فرماندهی سپاه شهرستان نکا ارائه دهند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه