شهردار نکا مطرح کرد:

دریافت اولین وام میلیاردی تاریخ شهرداری نکا/ موفقیت مرکز دفن زباله شهری و طرح دریای مروارید نکا در مازندران

شناسهٔ خبر: MTE2Njkx -
شهردار نکا گفت: برای پیشبرد هرچه بهتر و سریعتر طرح گردشگری در مجموعه تفریحی قرمرض نکا دوونیم میلیارد تومان وام از سازمان همیاری شهرداری‌ها دریافت شده که بخش اول آن به زودی واریز خواهد شد و این اولین وام تاریخ شهرداری نکا است.

به گزارش پیک نکا، سیدمهدی احمدی در جمع خبرنگاران نکا با اشاره به پیگیری 14 پروژه قول داده شده در ابتدای کار برای اجرا در این شهر، اظهار کرد: اولین پروژه که انجام شد پل و بلوار آزادگان بود که البته برخی نواقص و نکات در این پروژه ازجمله پارکینگ و استحکام بنا بوده است که برخی حل شده و برخی هم برای رفع آن مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: این پروژه علاوه بر زیبایی و قرار داشتن در بخشی از مبلمان شهری در موضوع حل گره‌های ترافیکی سطح شهر تأثیر بسزایی داشته و تاحدودی این مشکل سطح شهر را توانسته حل کند.

شهردار نکا ساماندهی مرکز دفن زباله را دیگر پروژه شهری مطرح شده برای انجام در سطح این شهرستان برشمرد و خاطرنشان کرد: برای شهر نکا هم مرکز دفن زباله شهری و هم روستایی مورد نیاز است که مرکز شهری آن انجام شده است.

این مسئول اضافه کرد: اقدامات بسیار خوبی در بحث مرکز دفن زباله شهری نکا صورت گرفته و حتی هیئتی چینی و دادستان مرکز مازندران نیز از این مکان بازدید کردند و یکی از دو مرکز برتر دفن زباله شهری مازندارن انتخاب شده است.

وی به مبحث مبلمان شهری نیز پرداخت و گفت: در این راستا نورپردازی، رنگ‌آمیزی و پیاده‌روسازی همراه با نصب المان‌ها در سطح شهر انجام گرفت که جدیدترین آن اقدامات در خیابان شاه‌عباسی نکا است که بنا داریم تا هفته دولت از آن بهره‌برداری کنیم.

 

* چالش همیشگی دریا

احمدی فضای سبز را نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و تصریح کرد: اقداماتی به منظور بهبود فضای سبز در سطح شهر نکا صورت گرفت که البته اعتقاد داریم کار زیادی نبوده و باید بیشتر در این زمینه تلاش کنیم.

وی به طرح دریا نیز اشاره کرد و افزود: اجاره 15 ساله طرح دریا که در تملک شهرستان بهشهر است به پایان رسیده و تمدید شده است و دو راه نیز وجود دارد یکی ادامه تمدید اجاره و دیگری در اختیار گرفتن به صورت دائمی که با مقاومت‌هایی نیز مواجه شده است.

شهردار نکا خاطرنشان کرد: البته در ساحل دریای مروارید که در اختیار شهرداری نکا است اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و مبلمان زیبایی در آن انجام شده که جزو معدود طرح‌های دارای پرچم آبی در مازندران به شمار می‌آید.

این مسئول بهره‌برداری از مجموعه تولیدی شهید گرائیلی شهرداری نکا را دیگر اقدام صورت گرفته خواند و اضافه کرد: با افتتاح این مجموعه تولیدی صنعتی، نیازهای مجموعه شهرداری نکا در بسیاری از حوزه‌ها برآورده شد که البته امکان فروش بیرون ازمجموعه نیز برای محصولات آن وجود دارد.

وی گفت: در این دوره به ممیزی املاک در سطح شهر نکا نیز مبادرت ورزیده شد به گونه‌ای که با تکمیل این طرح و کسب اطلاعات دقیق از شرایط و جزئیات املاک سطح شهر می‌توان اشراف مناسبی در حوزه‌های مختلف بدست آورد که به بهبود امور در این زمینه کمک شایانی خواهد کرد و امیدواریم این طرح تا پایان مهلت چهارساله به پایان برسد.

 

* دست خالی در پارکینگ طبقاتی و دروازه قرآن

احمدی با اشاره به پیگیری طرح گردشگری چشمه آب معدنی قرمرض نکا، تأکید کرد: برای پیشبرد هرچه بهتر و سریعتر این طرح دوونیم میلیارد تومان وام از سازمان همیاری شهرداری‌ها دریافت شده که بخش اول آن به زودی واریز خواهد شد و این اولین وام تاریخ شهرداری نکا است.

وی افزود: این مبلغ در یک حساب جداگانه و اختصاصی طرح قرمرض واریز می‌شود تا طرح نهایی شامل آلاچیق، کلبه چوبی، آبشار، سرویس بهداشتی، اتاق نگهبانی، پارک، رستوران و کافی‌شاپ اجرایی شود و تا خرداد سال 99 به بهره‌برداری برسد.

شهردار نکا بیان کرد: طرح دیگر مربوط به دروازه قرآن ورودی غربی نکا بوده که در این طرح اقرار می‌کنیم که کار به خوبی انجام نشد البته در آن برخی مشکلات زیرسازی و اعتراضات مردم منطقه نیز وجود داشته که سبب تأخیر در کار شد که سعی می‌کنیم هرچه سریعتر این پروژه و چشمه بادو را نیز به بهره‌برداری برسانیم.

این مسئول اضافه کرد: در زمینه پارکینگ طبقاتی نیز هنوز اقدامی صورت نگرفته که باتوجه به شرایط اقتصادی موجود نیاز به حضور سرمایه‌گذار بود که خبرهای خوبی در این زمینه طی روزهای آینده به شهروندان داده می‌شود.

وی گفت: اتاق مانیتورینگ شهری نیز در ساختمان شماره دو شهرداری نکا جانمایی شده و دوربین‌های مورد نیاز نیز تهیه گردیده است که با هماهنگی نیروی انتظامی نسبت به تفویض اختیار مانیتورینگ از سوی شهرداری و یا نیروی انتظامی به زودی به نتیجه خواهیم رسید.

 

* توسعه شهر در ارتفاع

احمدی با انتقاد از عدم واگذاری رودخانه نکا از سوی آب منطقه‌ای به منظور آغاز اقدامات شهرداری طبق پروژه تعریف شده از افتتاح فاز اول آرامستان نکا تا پایان سال خبر داد و اظهار کرد: تاکنون نیمی از 14 پروژه تعریف شده برای شهر نکا از سوی شهرداری در این دوره آغاز شده که برخی به اتمام رسیده و برخی نیز درحال پیگیری است.

وی همچنین با اشاره به توسعه ساخت و سازهای شهری در نکا، تصریح کرد: به شخصه اعتقاد دارم که شهر باید در ارتفاع توسعه پیدا کند نه در عرض چراکه توسعه در عرض سبب سخت شدن خدمات‌دهی می‌شود.

شهردار نکا اذعان کرد: اعتقاد دارم به شرط استحکام بنا، تأمین پارکینگ شهر در ارتفاع اگر توسعه پیدا کند هیچ اشکالی ندارد همچنین طرح تفصیلی شهر نکا نیز تصویب شده و هفته گذشته از سوی استاندار به شهرداری نکا ابلاغ شده است.

در پایان این مسئول اضافه کرد: تمام ساختمان‌هایی که مازاد بر پروانه می‌سازند این مسیر توافق تأیید شورا، فرمانداری و کمیته انطباق، کمیته فنی و کمیته ماده پنج را طی کرده‌اند و در همین هفته گذشته 24 پرونده با مازاد بر پروانه رأی گرفت البته ممکن است قاچاقی در کنار آن فردی طبقه اضافه بزند و در کمیسیون ماده 100 رأی هم بگیرد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه