فرماندار نکا خبر داد

کلنگ‌زنی ابرپروژه یک هزار و 400 میلیارد تومانی در نیروگاه برق نکا/ افتتاح 110 میلیارد تومان پروژه هفته دولت در نکا

شناسهٔ خبر: MTE2NzIz -
فرماندار نکا با ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌ها در این شهرستان از افتتاح یک ابر پروژه با اعتبار یک هزار و 400 میلیارد تومانی برای احداث مجموعه جدید سیکل ترکیبی در نیروگاه تولید برق شهید سلیمی این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پیک نکا، عبدالجواد توحیدی مقدم در جمع نمازگزاران جمعه شهرستان نکا با اشاره به تغییر محاسبات دشمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای تأثیرگذار در منطقه و جهان در همه تصمیمات مهم شده است.

وی افزود: دشمن این را بر نتابید و مشکلات اساسی برای نظام از جنگ تحمیلی و ترور شخصیت‌ها تا تروریسم اقتصادی امروز که شاید سخت‌تر از دوران جنگ تحمیلی باشد را ایجاد کرد.

فرماندار نکا خاطرنشان کرد: در زمان جنگ تحمیلی و اوایل انقلاب تکلیف ما روشن بود اما اکنون چندوجهی و چند جانبه شده و کار بسیار پیچیده و سخت‌تر از آنچه در رسانه‌ها بتوان اطلاع‌رسانی کرد شده است.

این مسئول اضافه کرد: شکر خدا این نهال شکوهمند و ارزشمند انقلاب تبدیل به درختی تنومند شد که باوجود اذیت‌ها دشمن ما نتوانست خدشه زیادی به آن وارد کند و ما اکنون اولین هفته دولت را بعد از 40 سالگی انقلاب به کوری دشمنان برگزار می‌کنیم.

 

* درحال بازگشت به تثبیت اقتصادی در کشور

وی گفت: دشمنی که سال قبل بعد از حوادث سال 96 قصد کرده بود که ما نتوانیم 40 سالگی انقلاب را برنامه‌ریزی کنیم اما اکنون مردم، نظام و مسئولان پای کار آمدند و توانستند آن بازی‌ها را مدیریت کرده و به یک سرانجام خوبی برسانند.

توحیدی مقدم تصریح کرد: فشارهایی که دشمن با کشورهای همراه خود تا حدود 30 هزار میلیارد دلار هزینه ایجاد کردند می‌توانست هر کشور دیگری را از هم متلاشی کند و دشمن سعی کرد با کاستن از سرمایه اجتماعی با گرفتن اعتماد عمومی مانند سوریه کار را آغاز کند.

وی افزود: دشمن سعی کرد در گلوگاه اقتصادی ما دست بگذارد و با رسانه‌ها، تریوبون‌ها و ابزارهای اطلاع‌رسانی و فشارهایی که داشت بین مردم، نظام، دولت و مسئولان مشکلاتی را ایجاد کند.

فرماندار نکا اذعان کرد: اما قوای مختلف و این مردم تحت زعامت مقام عظمای ولایت توانستند دست و پنجه نرم کنند و با یک شیب ملایم ما از این بحران عبور کردیم و دیگر به دوران بهسازی و بازسازی داریم می‌رسیم و 40 درصد به تثبیت اقتصادی برگشت کرده‌ایم.

 

* سهم 10 درصدی نکا از 1000 میلیارد پروژه مازندران

این مسئول در ادامه به برنامه‌های هفته دولت در استان و شهرستان پرداخت اضافه کرد: در هفته دولت 1000 میلیارد تومان پروژه در استان مازندران افتتاح می‌شود که 110 میلیارد تومان آن از آن شهرستان نکا است.

وی گفت: نکا چهارمین شهرستان استان در هفته دولت از لحاظ حجم اعتبارات و پروژه‌های به ثمر رسانده بوده که این قطعاً حاصل تعامل ارکان مدیریتی، دستگاه اجرایی، مدیران، نماینده مجلس، امام جمعه، دستگاه قضایی و مردم این شهرستان بوده است.

توحیدی مقدم تأکید کرد: در ماه‌های گذشته نگاه دولت این بوده که پروژه‌های جدید تعریف نشود چراکه برخی پروژه‌های تعریف شده مانند جاده‌ها، راه‌ها و آب شرب که شاید 10 سال زمان می‌برد تا به سرانجام برسد و این برای مردم اذیت‌کننده است.

وی افزود: سیاست مجلس و دولت بر این بوده که اولویت با اتمام پروژه‌های ناتمام باشد که با برگزاری جلسات و برنامه‌ریزی‌های مختلف اولیت بندی صورت گرفت و همه اقدامات صورت گرفته خروجی یک کار تیمی است.

 

* بیان خدمات در شرایط پمچاژ ناامیدی توسط دشمن

فرماندار نکا بیان کرد: خدمات صورت گرفته در شرایطی که دشمن پمپاژ ناامیدی می‌کند را باید در محافل و مجالس مختلف بگوییم و در لایه‌های اجتماعی در جمع مردم حضور پیدا کنیم.

این مسئول اضافه کرد: آب و فاضلاب شهری 19 میلیارد تومان در یک سال اخیر در بحث حفر و تجهیز چاه، انتقال خطوط آب، نگهداری شبکه، اجرای مسیر راه آهن و اطراف روستای آبلو هزینه شده است.

وی گفت: در بحث آب روستایی نیز 6ونیم میلیارد تومان هزینه شده که شامل توسعه، مرمت و بهسازی می‌شود و در بالادست مسیر روستاهای آکرد، پی‌رجه، قره‌طغان، نوذرآباد و روستاهای دیگر را شامل شده است.

توحیدی مقدم به اقدامات صورت گرفته در شبکه برق شهرستان نیز پرداخت و اظهار کرد: دو میلیارد و 150 میلیون تومان برای نگهداری و توسعه شبکه برق هزینه شده و بنیاد مسکن نیز 40 میلیارد تومان در قالب طرح‌های هادی، تسهیلات مسکن و کمک بلاعوض حوادث و سایر خدمات در این یک سال در شهرستان هزینه کرده است.

وی افزود: در همین سیل اخیر علاوه بر وام‌های کم‌بهره‌ای که به مردم پرداخت شد دو میلیارد تومان بلاعوض به افرادی که منازل‌شان خسارت دید بین دو تا 5 میلیون پرداخت شده است.

 

* گزیده‌ای از اقدامات هفته دولت

فرماندار نکا اذعان کرد: در بحث بهداشت و درمان 10 میلیارد تومان هزینه شد که شامل تکمیل بیمارستان امام حسین(ع)، تعمیر و نگهداری خانه‌ها و مراکز بهداشت بوده و در بحث نگهداری راه‌ها نیز یک‌ونیم ملیارد تومان هزینه شده است.

این مسئول اضافه کرد: در فعالیت جهاد کشاورزی 25 میلیارد تومان هزینه شده و تأمین اجتماعی نیز در شهرستان نکا ماهیانه 11ونیم ملیارد تومان دریافت و 15 میلیارد تومان پرداخت می‌کند تا به بازنشستگان حقوق پرداخت کند.

وی گفت: در بحث ورزش و جوانان شامل استخر مجموعه غربا، دکتر جیم، سالن چلمردی، تازه‌آباد، میانکاله، خورشید و غیره نزدیک به 10 میلیارد تومان هزینه شده است.

توحیدی مقدم در ادامه به برنامه‌های صورت گرفته در هفته دولت در این شهرستان نیز پرداخت و تصریح کرد: کمیته امداد نزدیک به یک میلیارد برای مساکن محرومان و کمک‌های بلاعوض به افراد تحت پوشش خود به غیر از مستمری‌هایی که پرداخت می‌کند هزینه کرده است.

وی افزود: آب و فاضلاب شهری 6ونیم میلیادر تومان، جهاد کشاورزی چهارونیم میلیارد تومان، صنعت و معدن تجارت تسهیلات و حوزه‌های مختلف 81 میلیارد هزینه شده که شامل شهرک صنعتی و فازهای دیگر بوده است.

 

* آینده روشن نکا با توجه به زیرساخت

فرماندار نکا از کلنگ‌زنی یک ابرپروژه در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: فاز جدید سیکل ترکیبی نیروگاه شهید سلیمی نکا بالغ بر یک هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار دارد که گفتن این به عدد آسان است.

این مسئول اضافه کرد: ما روزانه عبور و مرور دو هزار و 500 وسیله نقلیه سنگین در شهرستان نکا داریم که شوخی نیست که باتوجه به اتفاقات زیرساختی که به وجود آمده آینده روشنی را برای شهرستان نکا پیش‌بینی می‌کنیم.

در پایان وی گفت: درواقع همه ما داریم در حوزه‌های زیرساختی کار می‌کنیم تا در 10 سال آینده نکا در حوزه کشاورزی و صنعتی در سطح استان حرف برای گفتن داشته باشد و با بیش از یک هزار میلیارد تومان گردش مالی وضعیت مناسبی در سطح استان دارد در حوزه‌های زیرساختی نیز اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

 

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه