بازدید رئیس کل دادگستری مازندران از حوزه‌های قضایی گلوگاه و نکا

شناسهٔ خبر: MTE2Nzk0 -
حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری مازندران از حوزه‌های قضایی گلوگاه و نکا بازدید کرد.

به گزارش پیک نکا، حجت الاسلام والمسلمین اکبری در بازدید از حوزه‌های قضایی گلوگاه و نکا افزود: رسیدگی به پرونده ها، احقاق حقوق مردم و برخورد با افرادی که حقوق بیت المال و مردم را پایمال می‌کنند از جمله از وظایف کارکنان دستگاه قضایی استان است که مد نظر ویژه قرار دارد.

عالی‌ترین مقام قضایی استان مازندران ادامه داد: همکاران عزیز در دادگستری‌ها باید بکوشند تا دستگاه قضایی استان با معیار‌های دین مبین اسلام همسو و هماهنگ باشد و این امر با همت و تلاش همکاران قضایی و اداری امکان پذیر خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری دقت و سرعت در رسیدگی به پرونده‌های قضایی و قاطعیت در برخورد با متخلفین را از دیگر موارد و نکات مهم مد نظر دانست و تأکید کرد: هر چه از زمان فاصله وقوع جرم تا رسیدگی، صدور حکم و اجرای آن کوتاه‌تر شود، عدالت سهل‌تر و آسان‌تر حاصل می‌شود و بر این اساس رفع اطاله دادرسی و سرعت در رسیدگی به پرونده‌های قضایی به ویژه پرونده‌های مسن حائز اهمیت خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان مازندران همچنین به موضوع تکریم ارباب رجوع اشاره کرد و با تشریح دستورالعمل ابلاغی رئیس دستگاه قضا مبنی بر حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی، تصریح کرد: روسای دادگستری ها، دادستان‌ها و همکاران قضایی و اداری نباید مردم را بی جهت در انتظار قرار دهند و تکریم ارباب رجوع بایددر دستور کار کارکنان دادگستری استان مازندران باشد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در ادامه یکی از اصول مردم داری که ائمه اطهار (ع) نیز بر آن تاکید داشته اند را حسن خلق عنوان کرد و افزود: خداوند متعال اخلاق نیکو را باعث استحکام حکومت و جذب مردم دانسته است و از آنجایی که ارباب رجوع از نظر خصایص انسانی و اخلاقی با یکدیگر متفاوت هستند، همکاران نیز باید از سعه صدر، بردباری و مهربانی برخودار باشند و با ارباب رجوع برخورد توام با احترام و عطوفت داشته باشند.

شایان ذکر است رئیس کل دادگستری استان در این بازدید‌ها با ائمه جمعه شهرستان‌های گلوگاه و نکا دیدار و گفتگو کرد./خبرگزاری میزان

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه