شاعری : گردشگری در شرق مازندران عقب مانده است

شناسهٔ خبر: MTE2Nzkx -
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: بهشهر و شرق مازندران در بخش گردشگری با وجود همه پتانسیل ها عقب مانده است.

به گزارش پیک نکا، علی محمد شاعری چهارشنبه شب در اولین گردهمایی روز جهانی گردشگری در شرق مازندران در مجتمع گردشگری هوتو بهشهر افزود: امروز مشکلات اشتغال و تولید و فقر شرق مازندران از مشکلات اساسی است و باید این مشکلات را حل کنیم.

وی بیان داشت: باید در بخش صنعت، بازرگانی و کشاورزی وگردشگری سرمایه گذاری کنیم و گردشگری بدلیل زودبازده و کم هزینه بودن، صنعت سبز بودن و تولید ثروت کردن اولویت است.

شاعری گفت: برای توسعه گردشگری با همکاری سازمان گردشگری و فعالان این حوزه تلاش شد تا قدم هایی برداشته شود و به دنبال اصلاح ساختار سازمان گردشگری بودیم و تلاش شد تا سازمان تبدیل به وزارتخانه شود که شد و باید شاهد توسعه بیشتر در این بخش باشیم.

وی ادامه داد: اولویت مهم ما ارتقاء سطح اداره گردشگری بود که اجرایی شد و در این بخش اعتبارات افزایش پیدا می کند و توجه به گردشگری بیشتر خواهد شد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه طبیعت گردی و میراثی تلاش شد تا کارگروه های مختلف شکل گرفته و گردشگری توسعه یابد که منطقه آزاد امیرآباد به تصویب دولت رسید تا گردشگری و صنعت و کشاورزی با بازار هدف توسعه یابد.

ساعری گفت: همچنین تلاش شد تا صفی آباد که سمبل و نماد گردشگری مازندران است؛ آزاد شود که در مرحله تهیه نقشه و مسیریابی هستیم و در حال برنامه ریزی است علاوه براین، ۱۷هکتار از سالارتپه به شهرداری واگذار شد و منتظر مبلمان یازی مناسب آن در کنار پارک ملت هستیم.

شاعری با بیان اینکه مدیریت یکپارچه عباس آباد مهم است؛ خاطر نشان کرد: باید مدیریت یکپارچه عباس آباد بهشهر  با هدف گردشگری در دستور کار باشد زیرا ناهماهنگی عنصر مهم عدم توسعه ما در کشور است و باید هماهنگی لازم انجام و سازگار حرکت شود.میانکاله نیازمند سایت پرنده نگری است

شاعری با اعلام اینکه بزرگترین منطقه حفاظت شده با یک میلیون پرنده زمستان گذران در میانکاله داریم که نیازمند سایت پرنده نگری است؛ تصریح کرد: اگر سایت پرنده نگری انجام شود؛ توسعه فراوانی ایجاد می شود.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما در شمال جنگل ها را خراب و نابود کردیم؛ یادآور شد: از جنگل چیزی باقی نماند و  اکنون هم تنفس جنگل اجرایی شد و با اجرای آن جنگل نفس خواهد کشید و  سیل جان مردم را نمی گیرد.

شاعری افزود: اگر قرار است توسعه پیدا کنیم باید تنفس جنگل انجام شود که سه سال است که کسی درخت قطع نمی کند مگر اینکه قاچاق کنند.

وی همچنین بیان داشت: تعمیر صفی آباد نیاز است و اگر انجام نشود فرو می ریزد و باید تعنیر و مرمت شود تا کلنگ زنی انجام شود.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر می خواهیم بهشهر پیشرفت کند باید نگاه علمی و مثبت داشته و گردشگری پیشاهنگ باشد و در این بخش زمینی برای بازارچه گردشگری نیاز داریم تا صنعتگران محصولات خود را ارائه کنند.

وی افزود: ناهماهنگی در بهشهر فراوان است و به دلیل مسائل حاشیه ای بیمارستان آماده بهره برداری با ۵۰میلیارد تومان تجهیزات اجازه بهره برداری ندارد زیرا  نباید شهر را شلوغ کنیم چرا که همه آسیب می بینند و باید سطح زندگی ارتقاء یابد و باید نگاه بهتری داشته باشیم.

 نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: در موضوع آب هم اختلاف ایجاد شد و پروژه آبرسانی از سد گلورد با ۳۰میلیارد تومان اعتبار متوقف شد.

شاعری گفت: ۹۹درصد گردشگران در غرب مازندران اقامت دارند چرا که ساحل و اقامتگاه و پارک و هتل خوب نداریم و  در شرق مازندران هماهنگ عمل نمی کنیم.

وی افزود: باید هماهنگ و همدل باشیم و برای توسعه گام برداریم چرا که به دلیل همین ناهماهنگی، با وجود دارا بودن جاذبه های گردشگری و تاریخی و میراثی در بهشهر، همچنان عقب مانده ایم./خبرگزاری شمال نیوز

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه