رونمایی از دستگاه شتاب نگار زلزله در نکا

شناسهٔ خبر: MTE2ODYy -
دستگاه شتاب نگار زلزله امروز(۸آبان ماه) با حضور سید محمد نظری مدیر کل راه ، مسکن و شهرسازی مازندران در نکا رونمایی شد.

به گزارش پیک نکا، « سید محمد نظری» امروز چهارشنبه ( 8 آبان ماه) در آیین رونمایی از دستگاه شتاب نگار زلزله در نکا اظهار کرد: همه تلاش ما برای کاهش بلایای طبیعی است و دستگاه شتاب نگار زلزله گام موثری در این بخش با هدف اطلاع رسانی از میزان خسارت است.

مدیر کل راه، مسکن و شهرسازی مازندران گفت: دستگاه شتاب نگار جدید از طریق سیم کارت‌های متصل از شرکت‌های ارتباطی کشور به مرکز استان و تهران وصل شده و اظلاع رسانی از این طربق انجام می شود که باید زیرساخت های این حوزه هم تقویت شود.

نظری افزود: سرعت در انتقال اطلاعات مربوط به شتاب زلزله به مرکزهای مدیریت بحران، زمینه افزایش سرعت عمل مسئولان مدیریت بحران و فرستادن نیروهای امدادی به مناطق زلزله‌زده از جمله کاربردهای مهم دستگاه شتاب نگار است.

وی با اعلام اینکه شعاع عملکرد این دستگاه تا ۱۰۰ کیلومتر است، یادآور شد: شتاب نگار پس از وقوع زلزله با ارائه میزان شتاب به مدیریت بحران به امدادرسانی مردم کمک خواهد کرد، و هر چه در منطقه‌ای شتاب بیشتر باشد، خرابی و مشکلات بیشتری در پی خواهد داشت که این دستگاه کمک کار برای رفع مشکلات است.

مدیر کل راه، مسکن و شهرسازی مازندران در مورد عملکرد این دستگاه گفت: دستگاه شتاب‌نگار زلزله ۱۰ ثانیه پیش از وقوع زلزله اطلاعاتی را به دستگاه های خدمات رسان بویژه آب، برق و گاز ارسال می‌کند تا برای کاهش خسارت‌های زلزله، نسبت به قطع گاز و برق اقدام شود.

به همت شهرداری نکا، برای راه اندازی دستگاه شتاب نگار زلزله در نکا 3.5 میلیارد ريال هزینه شده است./خبرگزاری شبستان

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه