باران آمد، شهر تاریک شد

قطعی برق حدود نیمی از نکا را در خاموشی فرو برد

شناسهٔ خبر: MTE3MDY3 -
مشکل چندباره در پست برق مستقر در ابتدای عبور جامخانه و شهرک مسکونی نیروگاه در شرایط بارش باران شب گذشته سبب قطعی برق بامدادی در ابتدای روز شده و حدود نیمی از شهر نکا در بخش غربی آن را در خاموشی فرو برد.

حسن قاری‌زاده در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به قطعی برق در فاصله چهار ساعت از نیمه شب گذشته به بعد در نکا، اظهار کرد: پست مستقر در عبور روستای جامخانه و شهرک مسکونی نیروگاه در ابتدای ورودی شهر نکا از ساعت سه بامداد گذشته دو مرتبه دچار مشکل شده است.

وی افزود: ابتدا در ساعت سه بامداد شاهد قطعی برق در سطح شهر نکا بوده‌ایم که با بررسی به عمل آمده مشخص شد مشکل از همین پست در ورودی غربی نکا بوده که البته به سرعت پس از دقایقی با رفع مشکل، برق شهر در آن ساعت وصل شد.

مدیر شبکه برق شهرستان نکا مشکل احتمالی را ناشی از اتصالی در این پست برشمرد و خاطرنشان کرد: حود چهار ساعت بعد نیز مجدا بروز مشکل در همین پست سبب قطعی مجدد برق در وسعتی به اندازه 40 درصد از شهر نکا در ضلع غربی تا مرکز شهر شد که با تلاش نیروهای برق منطقه‌ای استان مشکل رفع و برق نیز وصل شد.

این مسئول اضافه کرد: با پیگیری و تلاش نیروهای برق منطقه‌ای و ارتباط با اپراتورهای مستقر در محل پست به ترتیب برق بخش‌های مختلفی که قطع شده درحال بازگشت به مدار هستند و منتظر هستیم تا کاملاً برق به مدار برگردد.

در پایان وی گفت: طبق اعلام اولیه مشکل از تنظیمات مربوط به رله در همین پست بوده که با رفع کامل مشکل به زودی برق تمام نقاط به مدار بازخواهد گشت و مشکل اساسی در این زمینه وجود ندارد.

 

به گزارش پیک نکا، به نظر می‌رسد رطوبت ناشی از بارندگی‌های شب گذشته یکی از عوامل اصلی بروز مشکل در بخش‌هایی از پست برق ورودی غربی شهر نکا بوده و سبب خاموشی حدود نیمی از شهر در بخش غربی نکا شده است.

طبق اعلام مدیریت شبکه توزیع برق نکا با پایان فعالیت نیروهای مستقر و رفع کامل مشکل، علل و نتایج به اطلاع شهروندان خواهد رسید.
 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه