رونق تولید ⅼ بهره‌بردرای از واحد تولید دام سبک 200 رأسی در نکا

شناسهٔ خبر: MTE3MTIw -
در دومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی و در راستای افتتاح پروژه‌های مختلف، یک واحد دامپروری از نوع دام سبک داشتی در روستای اسکاردین از توابع بخش مرکزی نکا با حضور مسئولان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش پیک نکا، مدیر جهاد کشاورزی نکا در حاشیه مراسم افتتاح یک واحد دامداری 200 رأسی در روستای اسکاردین نکا، اظهار کرد: نوع گوسفندان این واحد تولیدی از نوع گوسفندان داشتی به شمار می‌آیند.

وی افزود: این پروژه با اعتباری معادل 500 میلیون تومان آماده بهره‌برداری شده که 200 میلیون آن از طریق تسهیلات از سوی جهاد کشاورزی در اختیار صاحب پروژه منظور آماده‌سازی و فعالیت اقتصادی واحد قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی نکا حاطرنشان کرد: باقیمانده این مبلغ یعنی در حدود 300 میلیون تومان نیز آورده صاحب این واحد تولیدی در عرصه دام سبک بوده که ازجمله دامداری‌های کوچک در راستای تولید دام سبک به شمار می‌آید.

این مسئول اضافه کرد: هدف‌گذاری ما رونق دامداری‌های تولید دام سبک از نوع داشتی برای توسعه پرواربندی‌ها است تا با ارتقای دوقلو و سه قلوسازی همراه با اصلاح نژاد گونه‌های دامی به تولید گله‌های مولد بیشتر در سطح منطقه منجر شود.

در پایان وی گفت: پرداختن به این نوع از دامداری‌های سبک می‌تواند صرفه اقتصادی بسیار خوبی برای همه تولیدکنندگان دام سبک داشته باشد. 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه