فراهم شدن شرایط آب گیری کامل سد گلورد تا پایان سال ۹۹

شناسهٔ خبر: MTE3MTc2 -
مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران: تا پایان سال ۹۹ شرایط آب گیری کامل سد گلورد در شهرستان نکا فراهم می‌شود.

به گزارش پیک نکا،  مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران به پیشرفت ۹۵ درصدی طرح سد گلورد بدون احتساب تاسیسات جانبی اشاره کرد وگفت: حدود ۲۰ میلیارد تومان برای این تکمیل ساخت سد اختصاص یافته که هم اکنون نصب تجهیزات هیدرومکانیکال و تزریق برای تحکیم جناحین سد در دست انجام است.
محمد ابراهیم یخکشی افزود: تلاش داریم تا پایان ۹۹ کار‌های جانبی دیگر این طرح از جمله احداث ایستگاه هیدرومتری، هواشناسی ساختمان بهره برداری و مانیتورینگ تکمیل فعالیت‌های بازمانده سر ریز و محوطه سازی را انجام دهیم و شرایط برای آب گیری کامل سد فراهم کنیم.
او گفت: میزان حجم مخزن سد گلورد ۱۱۵ میلیون مترمکعب است که هم اکنون میزان ذخیره شده در سد گلورد ۸ میلیون متر مکعب است و پیش بینی می‌شود تا شروع فصل زراعی این رقم به ۱۸ میلیون مترمکعب افزایش یابد.
مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران با بیان اینکه اختصاص این ۵۰ میلیارد تومان موجب تسریع در ساخت این پروژه خواهد شد افزود: تا پایان خرداد ۹۹ این بخش از طرح به اتمام خواهد رسید و بار ترافیکی جاده هراز به حداقل ممکن کاهش می‌یابد.
یخکشی با اشاره به مسیر ۱۱.۶ کیلومتر جاده جایگزین در مجاورت سد هراز و ضرورت تکمیل آن گفت: جهت کاهش بار ترافیکی جاده مهم هراز ۴ کیلومتر از این جاده در اولویت ساخت قرار گرفت که تا کنون ۸۳ درصد از عملیات اجرایی این قطعه انجام شد.
او گفت: سد مخزنی هراز در ۲۰ کیلومتری جنوب آمل قرار دارد و هم اکنون با ۴۰ درصد پیشرفت در دست اجرا است.
مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران افزود: با احداث این سد ضمن تامین آب آشامیدنی جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری پایین دست آب زراعی حدود یکصد هزار هکتار از اراضی کشاورزی تامین می‌شود./ خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه