پیش‌بینی وزیر راه از رشد ۵ درصدی سفرهای نوروزی

شناسهٔ خبر: MTExNTI1 -
وزیر راه و شهرسازی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم سفرهای نوروری ۵ درصد افزایش داشته باشد.

به گزارش پیک نکا، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در حاشیه رزمایش ترافیکی نوروز گفت: ویژگی اصلی سفرهای نوروزی حجم انبوه مسافرت‌ها و بخش عمده رانندگان شخصی هستند.

وزیر راه درباره مدیریت جاده گفت: مدیریت جاده چند وجه دارد؛ مسئولان ناجا، هلال‌احمر و اورژانس و مردمی که به سفر می‌روند، باید جاده را مدیریت کنند.

او با بیان اینکه رانندگان در زمان خستگی و خواب آلودگی به هیچ‌وجه رانندگی نکنند، تصریح کرد: امسال پیش‌بینی رشد ۵ درصدی سفرها را در نوروز داریم. همچنین روزهای ۲۸ اسفند، ۴ و ۸ فروردین روزهای اوج سفر خواهد بود.

وزیر راه با تاکید براینکه در روزهای اوج باید با صبر و حوصله وارد جاده شوند، تصریح کرد: در خروجی‌های تهران به سمت شمال، قم و مشهد حجم بسیار بالای خودرو خواهیم داشت. ۶۷۴ راهدارخانه، ۱۲۰۰ اکیپ راهداری و ۲۲۰۰ ماشین آلات راهداری خدمات ارائه می‌کنند همچنین تمام دوربین‌های نظارتی و تصویری فعال خواهند بود.

او با بیان اینکه سرعت میانگین خودروهای عبوری حتما در نوروز اندازه‌گیری می‌شود، تصریح کرد: متخلفان به پلیس معرفی می‌شوند. همچنین ۹۰۰ هزار صندلی در حمل و نقل عمومی جاده‌ای برای نوروز فراهم شده است و از مردم می‌خواهم بیشتر از وسایل نقلیه عمومی بین شهری استفاده کنند.

وزیر راه خاطرنشان کرد: شهروندان تا حد امکان از حمل‌و‌نقل عمومی برای سفرهای نوروزی استفاده کنند.

او تاکید کرد: اولین خواسته ما این است خسته و خواب‎آلود رانندگی نکرده و سرعت مطمئنه را لحاظ کنند. تعداد بسیاری از سفرها به صورت خانوادگی است. برخی برای اولین بار به سفر می‌روند و با مختصات جاده آشنایی ندارند.

تجارت نیوز

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه