آمار قطعی فوتی و مصدومین چهارشنبه پرحادثه سال

شناسهٔ خبر: MTExNTMz -
سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: در چهارشنبه سوری امسال ۴ نفر فوت و ۳۴۴۶نفر مصدوم شدند.

به گزارش پیک نکا، دکتر پیرحسین کولیوند در خصوص مصدومین چهارشنبه سوری، اظهارداشت: امسال تعداد فوتی‌ها نسبت به سال‌های گذشته کاهش قابل توجهی داشته است. همچنین شدت مصدومیت‌ها نیز کمتر شده است.

وی افزود: بیشترین مصدومین‌ها از ناحیه دست و ناحیه چشم بوده است. بیشترین مصدومین مربوط به شهر تهران و کمترین آن‌ها مربوط به استان‌های لرستان، چهار محال بختیاری و هرمزگان بوده است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: ۳۰ درصد مصدمین عابرین پیاده بودند و تعداد زیادی از مصدومین در بازه سنی ۶ تا ۲۹ سال بودند.

وی با اشاره به عملکرد تاثیرگذار رسانه‌ها در کاهش مصدومین امسال، گفت: به دلیل اینکه متخصصین در همه مراکز درمانی توزیع شده بودند، تجمع مصدومین در مرکز خاصی صورت نگرفت و توانستیم با کیفیت بالاتری خدمات درمانی را ارائه دهیم.

کولیوند ادامه داد: مجموعا ۳۴۴۶ مصدوم را داشتیم که ۸۲۵ نفر از آن‌ها دچار سوختگی درجه ۲ و ۳ شده بودند. از این تعداد ۵۲ مورد قطع عضو شده و ۳۱۸ بستری شدند و همچنین ۱۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی افزود: ۱۴۴۷ مورد مصدومیت از ناحیه دست و ۱۱۱۳ مورد مصدومیت از ناحیه چشم در بین آسیب دیدگان بود و در مجموع ۴ نفر فوت شدند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه