راب ماکر سفیر جدید انگلیس در ایران شد

شناسهٔ خبر: MTExNTU3 -
وزارت خارجه انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد راب ماکر به عنوان سفیر جدید انگلیس در تهران منصوب شده است.

به گزارش پیک نکا، ماکر از ماه آوریل آینده جانشین نیکلاس هاپتون خواهد شد.

بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس در این باره اظهار داشت: ایران نقش مهمی در منطقه خاورمیانه ایفا می کند اما همانطور که در سفرم به تهران در دسامبر گذشته روشن ساختم، این مهم است که اقدامات خود را در مسیری سازنده دنبال کند.
وی افزود: توافق هسته ای ایران که در سال 2015 به امضاء رسید، یک دستاورد بزرگ به شمار می رود. این توافق محصول سال ها صبوری و دیپلماسی مستمر است که تهدید هسته ای شدن ایران را از بین برد.
جانسون با اشاره به برخی اختلافات میان دو کشور از جمله اتباع دو تابعیتی ابراز امیدواری کرد که سفیر جدید لندن زمینه حل این مسائل را مهیا کند.
راب ماکر نیز طی اظهاراتی، تعامل میان انگلیس و ایران را در جهت برقراری ثبات در خاورمیانه بسیار حائز اهمیت خواند و ابراز امیدواری کرد که از طریق همکاری با دولت ایران روابط دو جانبه را تعمیق بخشد و با همکاری شرکای بین المللی توافق هسته ای را حفظ کند.
راب ماکر در جزایر فالکلند (مالویناس)، رومانی، بخش خاور نزدیک و شمال آفریقای وزارت خارجه انگلیس، سیرالئون و واشنگتن فعالیت داشته و مسئول بخش های خاورمیانه و مبارزه با تروریسم بوده است.
ماکر تا سال 2004 مسئول بخش سیاست گذاری ضد تروریسم در وزارت خارجه انگلیس و از 2004 تا 2006 کنسول سیاسی در هند بود و از 2006 به مدت دو سال مدیر بخش خدمات کنسولی وزارت خارجه انگلیس شد .
راب ماکر در سال 2008 تا 2001 به عنوان سفیر انگلیس در کنیا فعال بود.
او از 2011 تا 2016 مدیر بخش دولت، امور عمومی و ریسک سیاسی درشرکت نفت وگاز انگلیس به نام بی جی گروپ بود این شرکت زیر نظرشرکت رویال داچ شل کار می کند.

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه