مردم منتظر اخبار خوب ورزشی باشند

مروری بر رویدادهای ورزشی قابل تحقق در سال 97 برای نکا

شناسهٔ خبر: MTEzNDY4 -
مدیر ورزش‌وجوانان نکا از وقوع اتفاقات خوب ورزشی برای این شهرستان در سال 97 شامل افتتاح مجموعه‌های ساحلی و تخصصی تا رشد ورزش روستایی و اعتبارات ویژه به هیئت‌های ورزشی فعال خبر داد.

مجتبی رضایی در گفت‌وگو با پیک نکا، به تشریح برنامه‌ها و اقدامات در نظر گرفته شده در حوزه ورزش و جوانان نکا در سال 97 پرداخت و اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی ها و تدابیر اتخاذ شده، اتفاقات خوبی برای ورزش این شهرستان در سال پیش رو رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به مهمترین اتفاقات حوزه ورزش نکا در سال جدید، اظهار کرد: برای اولین بار در این شهرستان مجتمع چند منظوره ورزش‌های ساحلی در قالب زمین فوتبال، والیبال و هندبال ساحلی به نام مرحوم قدرت نوروزی عضو تیم ملی فوتبال ساحلی کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر ورزش‌وجوانان نکا با بیان نیاز چند ساله به ارتقای مجموعه ورزشی سردار شهید محمدحسن قاسمی طوسی نکا، خاطرنشان کرد: بازسازی و تکمیل بخشهای مختلف این مجموعه شامل سالن چند منظوره ،زمین فوتبال و سالن تخصصی امام علی(ع) به همراه محوطه زمین فوتبال بعد از مدت 10 سال بدون استفاده بودن، از مهمترین برنامه‌های در نظر گرفته شده به شمار می‌آیند.

این مسئول، بهره‌برداری از تعدادی از پروژه‌های ورزشی شهرستان با حمایت بخش خصوصی را از دیگر اتفاقات خوب پیش روی ورزش نکا برشمرد و اضافه کرد: این پروژه‌ها شامل بهره‌برداری از دو استخر، 6 سالن ورزشی غیر توپی به همراه تعویض و نصب کفپوش سالن ورزشی امام رضا(ع) می‌شود.

وی گفت: پیگیری دریافت اعتبار مورد نیاز در راستای تکمیل استادیوم شهدای شهر، شامل زمین فوتبال با چمن مصنوعی از پروژه‌های ملی این شهرستان به همراه تکمیل خانه تخصصی و طبقاتی تکواندو و ژیمناستیک نکا از مهمترین برنامه‌های مد نظر قرار دارد.

 

 پیشرفت ورزش روستاها دوشادوش شهر

رضایی در ادامه با تأکید بر لزوم رشد و توسعه ورزش در روستاها، به بیان اهم برنامه‌های سال 97 در این بخش پرداخت و تصریح کرد: برای اولین بار در شهرستان ایجاد و تجهیز خانه‌های ورزشی روستایی در مناطق محروم پِی‌رَجه و هزارجریب به تناسب جمعیت جوان روستاهای محروم صورت می‌پذیرد.

وی افزود: همچنین با اهداء تسهیلات با بهره پایین در راستای  تجهیز امکانات و وسایل ورزشی در سطح شهرستان به منظور حمایت از توسعه ورزش روستایی در بخش خصوصی نیز در اولیت برنامه‌ها قرار دارد.

مدیر و رزش و جوانان نکا به افتتاح سالن ورزشی چند منظوره روستای خورشید با گذشت بیش از 10 سال زمان برای تکمیل پروژه اشاره و تأکید کرد: تکمیل و ساخت سالن چند منظوره روستاهای میانگاله و تازه‌آباد نیز در دستور کار قرار دارد.

 

حمایت ویژه از هیئت‌های ورزشی فعال

این مسئول همچنین اختصاص اعتبارات ویژه برای برگزاری مسابقات کشوری، استانی و شهرستانی در کنار اهتمام برای میزبانی از مسابقات گوناگون کشوری همراه با اعزام ورزشکاران به هیئت‌های ورزشی فعال را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای سال 97 خواند.

وی اضافه کرد: تلاش می‌شود تا هرچه بیشتر حمایت ویژه از رشته‌های قهرمان‌پرور، مدال‌آور و مستعد شهرستان با توجه به آمایش رشته‌های ورزشی شهرستان همراه با برنامه‌ریزی و حمایت همه‌جانبه از قهرمانان جهانی، آسیایی، بین‌المللی و ملی بیش از گذشته در این سال صورت بگیرد.

در پایان رضایی با ابراز امیدواری نسبت به تداوم  توفیق‌ها، سربلندی‌ها و افتخارآفرینی‌های ورزشی شهرستان و به تبع آن برای ورزش استان در عرصه‌های مختلف کشوری، بین‌المللی، آسیایی و جهانی در سال جدید، گفت: امیدواریم تا بتوان در رسیدن به آینده‌ای روشن برای ورزش و جوانان این شهرستان در فضایی سرشار از همدلی و وحدت گام‌های استواری را برداشت.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه