حمایت فرانسه از میزبانی مراکش در جام جهانی

شناسهٔ خبر: MTEzNjc0 -
فدراسیون فوتبال فرانسه از میزبانی کشور مراکش در جام جهانی 2026 حمایت کرد.

به گزارش پیک نکا،در شرایطی که بحث انتخاب میزبان جام جهانی 2026 داغ شده، کاندیدهای به دست آوردن این عنوان در حال رقابت با یکدیگر و جلب اعتماد و حمایت کشورهای مختلف برای میزبانی جام جهانی شده اند. کشور مراکش به همراه مجموعه «آمریکا-مکزیک-کانادا» 2 کاندید باقی مانده این رقابت هستند و با هم در طول چند ماه آینده کورس خواهند داشت.

 

 

مراکشی ها که تدارک ویژه ای برای به دست آوردن میزبانی جام جهانی دیده اند و برنامه های بزرگی دارند، تا کنون حمایت کشورهای مختلفی را جلب کرده اند. آنها حتی با ستاره های بزرگی از دنیای فوتبال از جمله محمد صلاح و کریستیانو رونالدو هم به توافقاتی رسیده اند. در یکی از آخرین اقدامات صورت گرفته در این موضوع، کشور فرانسه هم حمایت خود را از میزبانی شیرهای اطلس در جام جهانی 2026 اعلام کرده است. له گرات، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه در این خصوص گفت: نمی توانم حمایت نکردن از یک کشور نزدیک به خودمان را تصور کنم. قاره آفریقا تا کنون فقط یک بار میزبان جام جهانی بوده و این برای آنها کافی نیست. مراکش برای میزبانی آماده است حتی اگر به اندازه رقبایش برخی منابع را در اختیار نداشته باشد. فرانسه تنها یک رای دارد اما شاید من بتوانم روی دیگران هم تاثیر بگذارم تا از مراکش حمایت کنند.

 

گفتنی است میزبان جام جهانی 2026 روز سیزدهم ماه جولای یعنی دقیقا یک شب مانده به آغاز جام جهانی روسیه در سال جاری رسما معرفی خواهد شد.

ورزش سه

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه