معاون فرهنگی ورزش‌وجوانان مازندران:

سال 95، تحول چشم‌گیری در حوزه جوانان صورت می‌گیرد/ کلاردشت، رتبه اول طلاق در مازندران

شناسهٔ خبر: MjgyMzc -

معاون فرهنگی مدیرکل ورزش‌وجوانان مازندران، کلاردشت را رتبه اول طلاق در مازندران اعلام و از تحول چشمگیر حوزه جوانان از سال 95 خبر داد.


به گزارش پیک نکا، به نقل از بلاغ، حجت‌الله یاوری با اشاره به اینکه ماده 41 فصل پنجم برنامه پنجم توسعه، همه دستگاه‌ها را در ستاد ساماندهی امور جوانان موظف به انجام کار کرده است، اظهار کرد: با این وجود بسیاری از فرمانداران و روسای ادارت اصلاً پای کار نیستند.

 

وی افزود: بودجه امسال ورزش و جوانان استان‌ها 200 میلیون تومان است که هزینه ناچیزی است، اما نداشتن بودجه نباید سبب عدم انجام کار شود، می‌خواهیم ببینیم با بودجه اندک چگونه در حوزه جوانان کار کنیم.

 

معاون فرهنگی مدیرکل ورزش‌وجوانان مازندران، ارائه چالش‌ها و راهکارها توسط کمیته تخصصی، پیش از تشکیل ستاد ساماندهی را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: موارد ارائه شده در جلسات کمیته تخصصی باید در ستاد ساماندهی به روش اجرایی شدن و دست‌یابی به خروجی منجر شود.

 

این مسئول با بیان اینکه از هر 4 ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شود، از وضعیت ناگوار طلاق در بین جوانان انتقاد کرد و گفت: کلاردشت بالاترین آمار طلاق را درمازندران دارد و شهرهای فریدونکنار، بابلسر، چالوس و نوشهر در رده‌های بعدی قرار دارند که باید تلاش کنیم و اگر درصدی از این آمارها کاسته شود، ارزشمند است.

 

وی با گلایه از نوع نگاه ابزاری به جوانان، تصریح کرد: متأسفانه در سن 15 سالگی از جوانان برای انتخابات شورای شهر و در 18 سالگی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری استفاده می‌کنیم و پس از آن آن‌ها را به حال خود رها کرده وبرنامه‌ای برای آن‌ها نداریم.

 

حیدری نقش کم‌توجهی خانواده نسبت به جوانان را پر اهمیت خواند و با اشاره به تکلیف همه دستگاه‌ها جهت گام برداشتن برای جوانان،  هزینه درنظر گرفته شده برای جوانان کل کشور در برنامه ششم توسعه را 250 میلیارد برشمرد و بیان کرد: سال 95 تحول چشم‌گیری در حوزه جوانان صورت می‌گیرد.

 

وی با ابراز نارضایتی از قرار داشتن امور جوانان در بدنه وزارت ورزش، یادآور شد: زمانی می‌توانیم برای جوانان خوب کار کنیم که مانند سازمان‌های بهزیستی و فنی‌وحرفه ای مثل سال‌های گذشته، دوباره تبدیل به سازمان شویم و پول مستقلی داشته باشیم، نه اینکه در بدنه وزارت قرار بگیریم، چراکه با تخصیص‌های قطره‌چگانی هیچ کاری نمی‌توان انجام داد.

 

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه