امام جمعه نکا مطرح کرد

عدم لیاقت شجره ملعونه خبیثه سعودی در اداره حرمین شریفین/ همه جهان اسلام باید حرمین شریفین را مدیریت کند

شناسهٔ خبر: NTgyNDQ -
امام جمعه نکا با محکومیت اقدام آل سعود در سد راه حجاج ایرانی برای اعمال حج امسال، گفت: شجره ملعونه خبیثه آل سعود لیاقت و کفایت اداره حرمین شریفین را ندارد.

به گزارش پیک نکا، به نقل از بلاغ، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نکا با گرامیداشت یاد و خاطره حجاج شهید سال گذشته در اعمال حج تمتع در سرزمین حجاز، اظهار کرد: در حادثه سقوط جرثقیل و فاجعه عظیم منا اگر در ابتدا عمدی از سوی آل سعود در کار نبود ولی قطعاً اقدامات بعدی در ادامه عمدی بوده است.

وی افزود: سال گذشته که هزاران حاجی ازجمله حدود 500 حاجی ایرانی مظلومانه با لب تشنه در ازدحام و به سختی جان دادند و امسال نیز آل سعود راه خدا را به روی حاجیان ایرانی سد کرده و مانع حضور 60 هزار حاجی ایرانی در حج شدند، درحالی که این سرزمین متعلق به همه است.

امام جمعه نکا با اشاره به نقش امامت و ولایت در پیشبرد حرکات انقلابی و آزادی‌خواهانه شیعه در طول تاریخ، خاطرنشان کرد: نقش ولایت به اندازه‌ای برجسته بوده است که حتی بنی‌عباس هم از این جایگاه برای رسیدن به اهداف خود سوءاستفاده کردند.

این مسئول اضافه کرد: این انقلاب که یکی از بزرگ‌ترین حکومت‌های دینی و شیعی در طول تاریخ است نیز با استفاده از رهبری ولایت فقیه به چنین جایگاه والایی در دنیا رسیده و اگر به مدد خداوند به ولایت الهی امام زمان(عج) دست پیدا کنیم یقیناً با گسترش حکومت عدل الهی با رهبری حضرت ولی‌ عصر(عج) در جهان وضعیت دنیا بسیار متغییر و گلستان می‌شود.

وی گفت: امروز دشمن نیز این نقطه قوت را فهمیده و بسیج شده تا به هر طریقی ما را از ولایت جدا کند و برای این هدف با تمام عوامل خود از تکفیری‌ها، وهابیت آل سعود و آل خلیفه و دیگر ایادی استکباری خود تمام قد برابر جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌اند.

محمدی لائینی با تأکید بر اینکه امروز آل سعود تمام قد در برابر جمهوری اسلامی و شیعیان جهان ایستاده است، تصریح کرد: در برابر این خطر نباید سکوت کرد بلکه در مقابل جریان فرهنگی تکفیری و داعشی وهابیت باید به فرهنگ‌سازی در مقابل آن‌ها بپردازیم.

وی با اشاره به پیام اخیر رهبر انقلاب به کنگره عظیم حج، متذکر شد: شجره ملعونه خبیثه آل سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد حتی اگر در جریان حج سال گذشته مقصر هم نبود اما یک عذرخواهی نیز از امت بزرگ اسلام نکرده است.

خطیب جمعه نکا با تأکید بر لزوم تشکیل کمیته حقیقت‌یاب اسلامی و بین‌المللی برای کشف حقایق فجایع حج سال گذشته، بیان کرد: ضمن محکوم کردن رفتار آل سعود در قبال اتفاقات تلخ حج سال گذشته معتقد هستیم که این رژیم بی‌کفایت لیاقت اداره حرمین شریفین را نداشته و باید این مکان‌های مقدس توسط همه جهان اسلام مدیریت و اداره شوند.

وی همچنین در زمینه لزوم فعالیت هرچه بیشتر روحانیت در فضای مجازی، خاطرنشان کرد: امروز 50 درصد کار، تبلیغات و دفاع نرم باید در فضای مجازی با فرهنگ‌سازی و روشنگری صورت بگیرد تا بسیاری از شبهات برطرف شود.

محمدی لائینی در پایان با گرامیداشت ایام دهه ولایت، عید غدیر خم را عیدالله اکبر نامید و ضمن تأکید بر لزوم برپایی مراسم جشن و شادی در کوچه، خیابان، مقابل مغازه‌ها و در منازل، متذکر شد: جامعه روحانیت در ایام دهه ولایت و امامت در منابر و سخنرانی‌های خود حتماً خطبه غدیر پیامبر گرامی اسلامی را نیز برای مردم قرائت کنند.

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه