آیت الله جنتی:

طلبه ها در عرصه های انقلابی حضوری جدی داشته باشند

شناسهٔ خبر: NjcwNDA -
رئیس مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت حضور جدی و موثر طلبه ها و مبلغان جوان حوزه های علمیه در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی تاکید کرد.

به گزارش پیک نکا،آیت الله احمد جنتی عصر پنجشنبه در حاشیه دهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد در سالن جلسه های مدرسه امام موسی کاظم(ع) قم در جمع خبرنگاران گفت: امروز دشمنان هجمه گسترده و ناجوانمردانه ای را علیه دین و فرهنگ به راه انداخته اند و نقش طلبه ها و روحانیان برای مقابله با این حملات و توطئه های دشمنان بسیار پررنگ و سنگین است.

وی با بیان این که طلبه ها و جوانان انقلابی می توانند با رفتار، گفتار و قلم خود نقش ارزنده ای در شکل گیری و هدایت ارزش های دینی در جامعه ایفا کنند، اظهار داشت: حوزه های علمیه باید زمان شناس بوده و هجمه های فکری و فرهنگی و شبهه افکنی گسترده دشمنان را به موقع پاسخ دهد.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان این که ما باید همواره از وضعیت و موقعیت دشمنان و برنامه های آنها به خوبی اطلاع داشته و در برابر توطئه های آنها عکس العمل نشان دهیم، گفت: انقلاب اسلامی که برگرفته از اسلام ناب محمدی(ص) است تمام شدنی نیست و ما باید روحیه انقلابی گری را در جامعه و در میان نسل جدید کشورمان گسترش دهیم.
دهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد با حضور بیش از دو هزار نفر از شخصیت ها و مسوولان سیاسی و حوزوی، ائمه جمعه استانها و شهرستانها، نمایندگان ولی فقیه در استان ها، اعضای جامعه مدرسین و مجلس خبرگان رهبری و علمای حوزه های علمیه از سراسر کشور طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در شهر مقدس قم برگزار شد.
در این اجلاسیه که در مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) برگزار شد، علاوه بر سخنرانی شخصیت های سیاسی و مسئولان حوزوی، علما، مراجع عظام تقلید و سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، کمیسیون های متعدد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، موضوع «حوزه انقلابی، بایسته ها و راهکارها» را مورد توجه قرار داده و علما و فضلای حوزه های علمیه پیرامون آنها به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

 

 

 

 

منبع:‌ایرنا

 

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه