سفیر فلسطین در بغداد: آیت الله رفسنجانی یک رهبر جهانی بود

شناسهٔ خبر: NzA1NDQ -
'احمد عقل' سفیر فلسطین در بغداد گفت: رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام صرفا یک شخصیت متعلق به ایران نبود، بلکه یک شخصیت اسلامی و جهانی بود.

به گزارش پیک نکا، سفیر فلسطین روز چهارشنبه در حاشیه دومین روز مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفارت ایران در بغداد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این مطلب افزود: ملت فلسطین به طور حتم یکی از رهبران اسلامی خود را از دست داد که برای آزادی فلسطین مبارزه کرد.
وی اظهار کرد : آیت الله رفسنجانی آرزو داشت تا در مسجد الاقصی نماز بخواند. ما با فقدان ایشان رهبری را از دست دادیم که همواره از آرمان فلسطین حمایت می کرد .
عقل ادامه داد: موضوع فلسطین برای آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره در محافل بین الملل یکی از مسائل مهم به شمار می آمد. او آزادسازی قدس قبله اول مسلمانان را مهم ترین موضوع جهان اسلام می دانست و به همین دلیل ما در مصیبت از دست دادنش بسیار اندوهگین هستیم.
وی از رفسنجانی به عنوان یک شخصیت تاثیرگذار بر رهبران و محافل جهانی نام برد و گفت: هدف آن مرحوم جلب حمایت محافل بین المللی از انقلاب اسلامی ایران و آرمان فلسطین بود و به همین دلیل در ابتدا به خود، ملت و رهبران ایران تسلیت عرض می کنیم.
سفیر فلسطین در بغداد ابراز اطمینان کرد که ایران ادامه دهنده همان اصول و ارزش هایی باشد که آیت الله رفسنجانی به آن ایمان و اعتقاد داشت.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه